Лауреатів Шевченківської премії-2011 очікує судовий розгляд - Культура - dt.ua

Лауреатів Шевченківської премії-2011 очікує судовий розгляд

21 березня, 2011, 10:11 Роздрукувати

У цьому році лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка в галузі літературознавства стали Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів - за десятитомне дослідження, присвячене життю і творчості Івана Франка.

Земляк цих дослідників - львів'янин Ігор Чорновіл (старший науковий співробітник Інституту українознавства імені І.Крип 'якевича) - тим часом звинувачує Горака і Гнатіва у плагіаті. Як повідомив DT.UA сам І.Чорновіл, «у даний час готую судовий позов, щоб плагіатори постали перед судом - і справедливість взяла гору».

Водночас І.Чорновіл не уточнює, якою має бути компенсація, якщо суд визнає плагіат: моральною або ж фінансовою?

У той же час автори десятитомника у львівській пресі не тільки заперечують фрагменти плагіату у своїй праці, але дорікають І.Чорноволу тим, що він нібито надіслав до Шевченківського комітету звернення з вимогою не присуджувати йому цю премію. Р. Горак заявив львівським ЗМІ: «Чорновіл наводить конкретні сторінки зі своєї праці «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.», звідки ми нібито переписали кілька абзаців...Але якщо звірити наведені сторінки, то ви не знайдете відповідності в нашій роботі. Такий гамір створюється свідомо».

У свою чергу підтримує Р. Горака Іван Драч: «Я давно знаю Романа...З великим задоволенням підтримав його позицію у зв'язку з висуванням на Шевченківську премію. Щодо цього скандалу зауважу наступне - швидше за все це прояв заздрості деяких людей...».

Разом з тим, схильність саме цих двох авторів до частого цитування інших джерел (без вказівки оригіналу й авторства) помітив і декан історичного факультету Дробицького педагогічного університету Леонід Тимошенко. У «Львівській газеті» він зауважив: «Один з методів цих авторів - списувати в інших, без міни зацитувати лист Франка, списувати в польських авторів, а також насміхатися над ними...».

Детальніше про ситуацію навколо плагіату - у найближчому номері DT.UA.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >