КРИЗА СОВіСТі

Поділитися
В обласному центрі, на вулиці імені атеїста К.Лібкнехта, прямо навпроти Троїцького собору проходило дійство...

В обласному центрі, на вулиці імені атеїста К.Лібкнехта, прямо навпроти Троїцького собору проходило дійство. Якщо протокольною мовою, «відбулася урочиста церемонія відкриття адміністративно- просвітницького центру Дніпропетровської єпархії Української православної церкви». Будівництво першого в Дніпропетровську православного центру, неначе дві краплі води схожого на заміський котедж канадського або американського клерка, було актом добродійності компанії «Ольвія. Будівельні системи». На церемонії були присутні Владика Іриней, міський голова І.Куличенко, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні п. Дерек Фрейзер, численні гості та журналісти.

Природно, у всіх виступах офіційних осіб мало місце «почуття глибокого задоволення і подяки». Президент «Ольвії» С.Касьянов особливо підкреслював: «Це перший досвід канадсько-українського співробітництва в малоповерховому будівництві». Його високість п. Фрейзер радісно заявив численним гостям і журналістам: «Добре!». А потім через перекладачку пояснив, чому канадські теплозберігаючі технології потрібні Україні: «20 років тому в Канаді теж була енергетична криза, як зараз у вас. Тому при зведенні будинків за канадським методом у їхніх мешканців будуть менші витрати енергоресурсів.

Після чого високі гості посадили два дерева, а Владика Іриней нагородив групу гостей, причетних до зведення центру, орденами. Орден преподобного Нестора- літописця отримав і президент «Ольвії».

ДАРМОВИЙ СИР БУВАЄ ТіЛЬКИ В МИШОЛОВЦі

Якщо хто і виграв від такого будівництва — це, безумовно, Дніпропетровська єпархія. Необхідність у просвітницькому центрі існувала давно: раніше всі служби єпархії містилися в невеличкій будівлі, розташованій на території Троїцького собору.

Тепер адміністрація, управління і канцелярія найбільшої в Україні єпархії розмістяться в сучасному будинку. Першому, побудованому за новими технологіями, що відповідають світовим стандартам проживання... середньої американської родини.

Церква отримає котедж безкоштовно. Проте багато хто не помітив, що в програмі візиту канадського посла записано: «...участь у церемонії відкриття канадського демонстраційного будинку...» Тобто північноамериканський будівельний ширвжиток щонайменше рік—два буде служити наочною агітацією «Ольвії Будівельні системи» разом з її партнером — канадською «Централ Канадіан Стракчерз».

Ось так, з благословення, посеред Дніпропетровська розпочалась потужна рекламна кампанія чергового іноземного виробника. Святі отці отримають будинок, тільки коли він відслужить своє канадському бізнесу.

Кажуть, повинен розпочатися другий етап будівництва — зведення триповерхового навчального корпусу, де розташуються єпархіальне училище і бібліотека з конференц-залом. Тим часом вартість одного квадратного метра — як мінімум 400 доларів. Хто фінансуватиме реалізацію програми?

За новітньою канадською технологією намічено будівництво тридцятьох житлових будинків на рік. «Будинок XXI століття». Хто буде там жити?

ПРО ХОМУ ТА ЯРЕМУ

Після зустрічі з послом Канади мер Дніпропетровська І.Куличенко був похмурий. Іван Іванович говорив п. Фрейзеру про режим найбільшого сприяння для іноземних інвестицій у Дніпропетровську. Місту потрібні гроші й технології, щоб розвивати власне виробництво! А посол у відповідь пропонує реконструювати «хрущоби»... Невже НВО «Созидатель» або Дніпропетровський трест реконструкції і розвитку гірші? Мер прозоро натякав на інвестиції в розморозку «будівництва століття» — готелю «Парус». А його високість знову твердить про українську енергетичну кризу і теплозберігаючі технології.

Та немає в нас цієї кризи! Є криза совісті, коли розкрадають усе, що попадеться. Тут не теплозберігаючі, а нові, якщо хочете, оперативно- пошукові технології потрібні.

Вперше про канадські збірні будинки на українській землі півтори роки тому заговорила Генпрокуратура. Декілька канадських котеджів проходило по «справі Лазаренка».

Сьогодні такий самий особняк з’явився в центрі Дніпропетровська. І, дивлячись на затишно-стандартну заокеанську оселю, що розташувалася біля Троїцького собору, вибачте, залишуся при своєму: цеглина — вона і є цеглина. Хоч будинок будуй, хоч на шию вішай.

БАЧИЛИ ОЧі, ЩО КУПУВАЛИ...

Ще одна подія відбулася в діловому центрі Дніпропетровська. Одноденна виставка каталогів у рамках «Торгових днів Канади» була куди скромнішою. Чи то шановні організатори роздали свої проспекти, каталоги і буклети українською мовою на попередніх презентаціях у Києві й Харкові, чи то вважають усіх нас англомовним народом. Проте довідатися про подробиці роботи більшості з представлених 53-х канадських фірм без доброго знання «English language» було неможливо. Що, загалом, із гіркотою визнали самі організатори. Тому про укладені контракти мови бути не могло. Віддалена перспектива — підписання протоколів про наміри. І те під час поїздки до Києва і далі.

Залишається шкодувати, що не менш передову, ніж канадські будівельні технології, програму розвитку міста «Дніпропетровськ-2010: стратегія зростання» іноземці не знають. А може, не поділяють.

У всякому разі, їм ближче інша «стратегія зростання». Ясно, що Україну вони сприймають насамперед, як зростаючий ринок вжитку для їхніх власних товарів.

Технологія апробована. Різниці між Придніпров’ям і Центральною Африкою немає ніякої.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі