Колчак з’явився під «Покров»

Поділитися
Учора в столичному Будинку кіно відбулося відкриття Шостого кінофестивалю православного кіно «Покров»...

Учора в столичному Будинку кіно відбулося відкриття Шостого кінофестивалю православного кіно «Покров». Форум триватиме до 14 жовтня, його девіз — «Православне кіно для молоді».

Цим закликом організатори фесту хочуть звернути увагу як православних кінематографістів, так і громадськості на головну проблему нашого суспільства — брак розумного, доброго, вічного.

На відкритті фестивалю відбулася всеукраїнська прем’єра гучного фільму «Адмірал» (режисер Андрій Кравчук, у ролях Костянтин Хабенський, Сергій Безруков, Єлизавета Боярська). Ця картина — про кохання адмірала Колчака і Анни Тимирьової на тлі загибелі цілого світу (події розгортаються в період із 1916 по 1920 р.).

У картині автори наголошують на романтичних уподобаннях адмірала: до Першої світової війни він досліджував Північ, шукав землю Саннікова, продирався до полюса на собачих упряжках, брав участь у наукових експедиціях, писав монографії. За два роки до смерті, починаючи з листопада 1918-го, в результаті перевороту оголосив себе верховним правителем Росії.

Історія стосунків Олександра Колчака і його цивільної дружини Анни Тимирьової перервалася дуже швидко — розстрілом адмірала 1920-го. А в його коханої попереду була ще півстолітня життєва історія. Тридцять років з п’ятдесяти ця дивовижна жінка провела в радянських таборах. До останніх днів вона писала вірші, присвячені Колчакові. Зйомки картини тривали понад два роки. Москва, Санкт-Петербург, Севастополь, Торжок, Іркутськ — ось неповний перелік міст, у яких побувала знімальна група.

Та повернімося до фестивалю... У відбірний період до його оргкомітету надійшло понад сто робіт із семи країн. Для участі в конкурсі відібрали п’ятдесят фільмів, які й покажуть протягом фестивальних днів.

Цього року в конкурсі бере участь близько 15 художніх короткометражних фільмів: усі вони засвідчують перспективний шлях розвитку православного кінематографа. А саме: створення малобюджетних ігрових фільмів у вигляді сучасних притч. Таке кіно, скоріш за все, може бути затребуване телебаченням.

Крім звичайного конкурсу, на фестивалі відтепер буде і конкурс соціальної реклами, і робиться це не випадково). Адже часто її значимість недооцінюють, оскільки цей «інструмент» не використовується в боротьбі за моральні цінності (нині мало хто займається зазначеним зрізом реклами — без відтінку політичної заангажованості). Тому православні кінематографісти можуть і повинні зайняти цю нішу.

Але як уникнути поширених помилок рекламного жанру саме в соціальній рекламі? І взагалі які її секрети? Цьому і буде присвячено круглий стіл «Соціальна реклама і кіно», що відбудеться в рамках фестивалю «Покров». Також цього року вперше пройде конкурс єпархіального кіно.

Гран-прі православного фестивалю не такий уже й малий — 10 тис. дол. Так що боротися є за що.

Якщо трохи про історію фесту, то з першого «Покрова» минуло вже п’ять років, а його колектив сформувався іще раніше, щойно з’явилися ідеї про активну місіонерську роботу в стінах Київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря. Початок діяльності кінокомпанії «Покров» — перші православні передачі на радіо «Ера». Нині кінокомпанія вже активно займається виробництвом документального та ігрового кіно, а місіонерський центр при Іонинському монастирі називається «Агентство соціальних проектів «Покров». І основна справа цієї організації — кінофестиваль православних фільмів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі