Підсумки 2019: слова року за версією провідних словників - Культура - dt.ua

"Кліматичний страйк" і "кліматична НП": слова 2019 року

3 січня, 08:00 Роздрукувати

У минулому році головними словами були названі ті, які стосувалися змін клімату.

Слова 2019 року були пов'язані зі змінами клімату © Naked Science

Пішов 2019 рік, який приніс нам безліч подій, хороших і не дуже. Традиційно, укладачі провідних світових словників обрали слова року, які відповідають його дух і передають основні події, які трапилися в 2019.

Укладачі тлумачного словника англійської мови Collins English Dictionary назвали словом року "кліматичний страйк" (сlimate strike). На сайті словника наголошується, що кліматичний страйк - це форма протесту, яка стала популярною близько року тому у зв'язку з акцією шведської школярки Грети Тунберг і з того часу переросла в загальносвітовий рух.

Вперше словосполучення "кліматичний страйк" було зареєстровано в 2015 році, коли подія з такою назвою пройшла в Парижі під час конференції щодо змін клімату. Разом з тим, відтоді кліматичні страйки поширилися і стали частим явищем у багатьох великих містах світу. Цьогоріч частота вживання терміна зросла в 100 разів.

Оксфордський словник англійської мови назвав словом 2019 року climate emergency (кліматична НП).

"Коли ми переглядали факти, було очевидно, що питання, пов'язані з кліматом, проходили крізь всі лексичні одиниці, з якими ми працювали. Це відображає, що це було справжньою заклопотаністю англомовного світу в 2019 році", − підкреслила редактор Оксфордського словника Кетрін Коннор Мартін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Назвав найпопулярніше слово року і портал словників англійської мови Dictionary.com. В цей раз цього статусу удостоїлося прикметник "екзистенціальний".

Портал указує, що "екзистенціальний" вживається в двох значеннях. Перше – "той, що відноситься до існування". У цьому значенні слово почало вживатися в англійській мові в 1600-х роках у випадках, коли під загрозу ставиться сам факт існування чогось. Наприклад, екзистенційна загроза для виду піддає його існування реальній, конкретній загрозі.

Читайте також: Підсумки 2019: що українці шукали в Google і YouTube

Друге значення слова "стосується природи людського існування, визначається вільно зробленим вибором індивіда". Вперше вживання слова в цьому значенні було зафіксовано в 1900 році і пов'язане з екзистенціалізмом, філософією, яка аналізує універсальні риси людського існування і розглядає людське буття як явище, описуючи різні ситуації.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >