Кінопідсумки 2018: Олег Сенцов – людина року

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кінопідсумки 2018: Олег Сенцов – людина року Олег Сенцов названий людиною року в українській культурі © ДонПресс
Успішним рік був для Сергія Лозниці, Марисі Нікітюк та інших.

Під завісу року редакція DT.UA звернулася до відомих критиків, журналістів, аби вони запропонували свої власні версії найуспішніших представників української культури (в різних напрямах), які яскраво виявили свою творчу, креативну діяльність саме 2018-го.

Український кінокритик Лук'ян Галкін називає людей, які особливо вплинули на вітчизняний кінопроцес 2018-го і, безперечно, були успішними гравцями на кінополі. Зокрема, на його думку, людиною року став Олег Сенцов: 145 днів голодування, потужна підтримка світового співтовариства, Премія Сахарова за свободу думки, вистава "Номери", поставлена за його сценарієм Тамарою Труновою в Києві, і послідовний героїчний опір однієї людини тоталітарній машині за північним кордоном.

Успішним був минулий рік і для інших режисерів. Наприклад, Сергій Лозниця отримав нагороду в категорії "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю за фільм "Донбас". "Якщо Міністерство закордонних справ України не може впоратися з тим, щоб розповісти всьому світу про війну в Донбасі, це повинні робити кінематографісти", - заявив режисер на українській прем'єрі фільму.

Відзначився в цьому році і Ярослав Лодигін, режисер "Дикого поля" за романом Сергія Жадана "Ворошиловград". Незважаючи на те, що картина не окупився в прокаті, вона підштовхнула кінематографістів до екранізації української нової класики і подарувала новий погляд на культовий твір.

Перемога у конкурсі Мінкультури "Малі міста - великі враження" обернулася для фестивалю кіно і урбаністики "86" цим бюрократичним пеклом і вимогою "відкату". Але відвага команди, яка не пішла на це і виступила з численними публічними заявами, закладає основу для того, щоб зробити державну підтримку культурних ініціатив більш чесною і прозорою.

Відзначив критик і Марисю Нікітюк драма якої "Коли падають дерева" була прем'єрою Берлінале і стала кіноподією року, і Леоніда Кантера. Видатний режисер трагічно рано пішов з життя, залишивши по собі "Міф" - документальну історію Василя Сліпака, соліста Паризької національної опери, який загинув у бойових діях на Сході України.

Успішним був рік і для Дениса Іванова. Дистриб'юторській компанії Arthouse Traffic, яку очолює Іванов, виповнилося 15 років. Ювілейний 2018-й позначився п'ятим дитячим кінофестивалем "Чілдрен Кінофест", другим "Київським тижнем критики" (де були представлені численні фестивальні хіти, які обійшли і "Молодість", і ОМКФ), розкручуванням і просуванням "Донбасу" Сергія Лозниці, а також численними релізами з Канн і Берліна.

А Анна Паленчуку цьому році продюсувала перше українське мок'юментарі Корнія Грицюка "2020. Безлюдна країна" і комедію Тоні Ноябрьової "Герой мого часу", а також влаштовувала численні акції на підтримку Олега Сенцова, стала продюсером вистави за його п'єсою "Номери" і вже оголосила, що в наступному році п'єса отримає кінематографічне втілення.

Детальніше про підсумки 2018 та головні успіхи в українській культурі читайте у статті Олега Вергеліса та Катерини Константинової "Трамвай "Успіх"-2018" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі