Художників побачить кожен

Поділитися
Художників побачить кожен Картина "Дівчина з перловою сережкою"
У літньому столичному кінорепертуарі - ексклюзивні прем'єри фільмів-виставок про великих художників та їхні твори.

У літньому столичному кінорепертуарі - ексклюзивні прем'єри фільмів-виставок про великих художників та їхні твори.

Світ прекрасного живопису як безцінної спадщини загальнолюдської культури набуває нового життя на великому кіноекрані. Зокрема, в оригінальних прем'єрних проектах майстрів-кінодокументалістів із Великобританії - проекти Філа Грабскі та Девіда Бікерстаффа відкривають сучасному глядачеві таємниці творчості таких геніїв, як Клод Моне, Ієронім Босх, Ян Вермеєр.

Цикл прем'єрних картин про цих художників та їхні твори - у літньому репертуарі Культурного центру кінотеатру "Київ". Це й екскурс у минуле, і просвітницька місія.

Уже 23 липня покажуть документальний фільм "Я, Клод Моне". Фільм-виставка режисера Філа Грабскі створює оригінальний портрет художника, одного з основоположників імпресіонізму, видатного живописця XIX-XX ст. На великому кіноекрані крізь призму художніх творів Моне сучасному глядачеві пропонується зануритися у світ особистих переживань майстра, котрий страждав від самотності, депресії, але знаходив відраду у творчості: вона лікувала його від безнадії.

Складні життєві й творчі перипетії іншого великого художника - у фільмі-портреті "Дивний світ Ієроніма Босха". У цій картині - і спроба сучасного осмислення творчості художника, і подорож у його загадкове минуле. У центрі оповіді - резонансна виставка "Ієронім Босх. Бачення генія", яку в місті Хертогенбос за три місяці відвідали 500 тисяч чоловік. В одному місці куратори тоді зібрали 17 безцінних картин і 19 малюнків художника. Вісім років куратори працювали над цим проектом, розуміючи значення художника - як для минулого, так і для майбутнього.

Ще один великий живописець - Ян Вермеєр - постане перед сучасним кіноглядачем у контексті таємниць-загадок, які постійно провокує його геніальна картина "Дівчина з перловою сережкою". Цей твір здавна привертає увагу шанувальників живопису. Скажімо, тільки в Японії подивитися на цю картину в період недавньої виставки прийшло понад мільйон чоловік! Мистецтвознавців давно гризе питання, ким була дівчина, яку художник увічнив на полотні. Чи була вона його музою? Чи вплинула на його творчість? Було це чиєсь замовлення чи чуттєвий порив живописця? "Дівчина з перловою сережкою" після світового арт-турне недавно повернулася до Королівської галереї Мауріцхейс у Гаазі.

Отож подорож у світ живопису цього примхливого київського літа для багатьох стане незабутнім!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі