Художник: Головна місія мистецтва сьогодні - протидіяти спрощенню картини світу - Культура - dt.ua

Художник: Головна місія мистецтва сьогодні - протидіяти спрощенню картини світу

28 січня, 2011, 07:59 Роздрукувати

Соціальна роль сучасного мистецтва в сучасному світі виходить за рамки естетичної освіти, констатували учасники четвертого круглого столу з питань філантропії «ModernARTization: мистецтво і філантропія змінюють суспільства», який пройшов у Давосі у четвер, 27 січня.

На думку данського художника Олафура Еліассона, головна місія мистецтва сьогодні - протидіяти спрощенню сучасної картини світу. «Мистецтво створює реальність. Політики працюють проти неї. Художники створюють світ ірраціональності, відводять світ від простоти, ставлять питання і змушують задуматися», - зазначив Еліассон.

Американський майстер сучасного мистецтва Джефф Кунс вважає, що вплив мистецтва на людину виходить навіть за межі її земного життя: «Навіть тоді, коли картини Рембрандта в музеях перетворяться на пил, мистецтво залишиться в наших генах. Воно розвиває людину, дає їй впевненість, вчить дивитися на світ по-іншому, вивчати його».

Голова опікунської ради відомства музеїв Катару Шейха Аль-Маясса бінт Хамад бін Халіфа Аль-Тані підкреслила, що важлива соціальна функція сучасного мистецтва - з'єднувати сучасний світ зі спадщиною минулого. З цієї точки зору кожен арт-музей повинен мати національний історичний контекст. «У вас може бути дуже хороший музей і цікава колекція, але якщо він не прив'язаний до місцевого контексту і роботи не торкаються місцевого коріння, у нього ніколи не буде відвідувачів», - зазначила вона.

Бразильський бізнесмен і філантроп Бернардо Пас упевнений в тому, що мистецтво здатне створювати сприятливе соціальне середовище для трансформації суспільства. «Сучасне мистецтво може зібрати воєдино журналістів, митців, бізнесменів, філантропів. І таким чином створює середовище, в якому можна запустити процеси трансформації».

З цією думкою згоден і Річард Армстронг, директор Фонду та музею Соломона Гугенхайма. За його словами, «кожен музей сучасного мистецтва - це міст, який об'єднує людей незалежно від їхнього статусу, віку та освіти».

Круглий стіл з питань благодійності Фонду Віктора Пінчука у Давосі (Davos Philanthropic Roundtable) - одне з найбільших спеціалізованих заходів щодо благодійності, яке проходить у дні проведення Всесвітнього економічного форуму в Давосі. З 2007 року в його роботі взяли участь Тоні Блер, Річард Бренсон, Джиммі Уельс, Білл і Мелінда Гейтс, Білл Клінтон, Джет Лі, Шимон Перес, Джордж Сорос, Мухаммед Юнус тощо.

 

За матеріалами прес-служби Фонду Пінчука

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >