Головний приз російської Гільдії кінокритиків отримав актор фільму про Чорнобиль

Поділитися
Вчора, 22 грудня, на урочистій церемонії у Москві були визначені володарі призів критиків і кінопреси "Білий слон" серед 184 стрічок, які цього року були відібрані радою Гільдії.

Найкращим фільмом, на думку експертів, стала стрічка «Олена» Андрія Звягінцева, який також отримав приз за «Найкращу режисуру». Ця психологічна драма була лідером за кількістю номінацій, в яких брала участь - сім.

«Білий слон» у номінації «Найкращий актор» дістався Антону Шагіну за роль партійного працівника у фільмі «В суботу» Олександра Міндадзе, події в якому відбуваються на тлі палаючого реактора Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, що світова прем'єра цього фільму відбулася в рамках Берлінського МКФ в лютому, а національна прем'єра у Києві і прокат - навесні 2011 року, повідомили у прес-службі SOTA Cinema Group.

Друга режисерська робота Олександра Міндадзе «В суботу» (Україна-Росія-Німеччина), події якої розвиваються на тлі палаючого реактора Чорнобильської АЕС, була номінантом ще в чотирьох категоріях: «Найкращий фільм», «Найкраща режисерська робота», «Найкращий сценарій», «Найкраща операторська робота».

Кращою актрисою було названо Дарину Єкамасову за роль Варвари у фільмі «Жила-була одна баба» Андрія Смирнова. Окрім неї за слонів у цій категорії боролися Надія Маркіна («Олена») і Оксана Фандера («Вогні притону»).

«Шапіто-шоу» Сергія Лобана, яке було представлено у 5 номінаціях, визнано кращим з точки зору сценарної майстерності, тому Марина Потапова - автор сценарію цього фільму - стала володарем «Білого слона» за «Найкращий сценарій».

«Білого слона» у категорії «Найкраща операторська робота» отримав Олександр Ільховський за візуальне рішення фільму «Мішень» Олександра Зельдовича. Разом з ним у цій категорії за приз боролися оператор Олег Муту («В суботу») і Михайло Крічман («Олена»).

Призами були відзначені роботи художника Юрія Харікова та Володимира Родіміна, а також композитора Леоніда Десятникова у фільмі «Мішень» Олександра Зельдовича.

Призи за роль другого плану дісталися Олексію Серебрякову за роботу у фільмі «Жила-була одна баба» і Олені Лядовій за роль у фільмі «Олена».

Найкращим фільмом-дебютом названо стрічку «Портрет у сутінках» Ангеліни Ніконової і Ольги Диховичної, в номінації «Документальний фільм» перемогла стрічка «Книга Тундри» Олексія Вахрушева, а кращим мультфільмом стала робота «Шатало» Олексія Дьоміна. Спеціальну ж премію імені Черненка отримав «Борис Годунов» Володимира Мірзоєва.

Відразу дві стрічки - «Піна. Танець пристрасті» Віма Вендерса та «Король говорить!» Тома Хупера - стали кращими закордонними стрічками російського прокату. А премія Кіносоюз «Елем» дісталася Олексію Попогребському за стрічку «Як я провів цього літа».

Нагадаємо, що кращим фільмом минулого року і володарем «Білого слона» був названий фільм «Кочегар» Олександра Балабанова, а найкращим фільмом-дебютом - «Щастя моє» Сергія Лозниці.

Заснована 14 років тому нагорода, за словами прес-служби Гільдії кінознавців і кінокритиків Росії, не повторює існуючі кінопремії, а затверджує власні пріоритети, які зазвичай фокусуються навколо «штучного кіно».

Премія була заснована в 1998 році гільдією кінознавців і кінокритиків Росії. У цьому році буде вручатися учотирнадцяте. На першому етапі відбору голосують всі критики та журналісти, які активно пишуть про кіно (як правило, це близько 100 осіб), а остаточну долю премії вирішує експертна рада, що складається з найбільш авторитетних членів Гільдії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі