Фотокамера в його житті - Культура - dt.ua

Фотокамера в його житті

28 квітня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №17, 28 квітня-12 травня

Коли кажуть про померлу людину, що вона дочасно пішла у розквіті сил і таланту — це без найменшого перебільшення і про Леоніда Мілевського...

Коли кажуть про померлу людину, що вона дочасно пішла у розквіті сил і таланту — це без найменшого перебільшення і про Леоніда Мілевського. Ще зовсім недавно у нашій редакції ми були присутні на відкритті його персональної фотовиставки, а сьогодні доводиться зі смутком говорити про фотомайстра в минулому часі. Приводом для цієї публікації послужило відкриття напередодні 20-ї річниці чорнобильської трагедії виставки дивовижних знімків, зроблених Леонідом Анатолійовичем у Чорнобильській зоні. Сам корінний поліщук, він тонко відчував красу рідного краю, гостро відчував трагедію, що відбулася на цій древній землі.

Ще будучи школярем, Льоня Мілевський, збираючи і продаючи чорницю, зібрав гроші на простенький фотоапарат «Смена». Цією камерою він зробив свої перші знімки, з нею ж пішов в армію і ще тривалий час вона супроводжувала його на життєвому шляху від рідної України до далекої Камчатки. З фотоапаратурою Мілевський не розлучався, що називається, до останнього подиху. Як член Спілки фотохудожників України він був учасником і лауреатом багатьох республіканських і міжнародних виставок. У них автор передав свої враження про подорожі по всьому світу. Під час чергової такої подорожі на Соловки Леоніда Анатолійовича не стало. Серце не витримало в автобусі на півдорозі від Петербурга до Петрозаводська. У пустельній місцевості ніде було зупинитися, щоб подати кваліфіковану медичну допомогу. А їхав Леонід Мілевський на відкриття пам’ятного знака нашим землякам, закатованим у соловецьких таборах — одному з незабутніх символів комуністичного режиму. Неважко припустити, що майбутню зустріч із цими лиховісними місцями фотомайстер сприймав серцем, глибоко переживав.

Фотовиставку, що відкрилася минулого тижня у виставковому залі на Червоноармійській, 14, задумав ще сам Леонід Анатолійович. Близько двох років тому подав заявку, але черга дійшла тільки тепер. Експозицію підготувала його дружина Валентина Федорівна.

На фото, опублікованих сьогодні, ви можете бачити частину цієї експозиції і самого Леоніда Мілевського на відкритті його виставки у нашій редакції.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №28, 20 липня-26 липня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво