Фернандо Гамбоа, «Последний тайник», видавництво «Клуб семейного досуга» - Культура - dt.ua

Фернандо Гамбоа, «Последний тайник», видавництво «Клуб семейного досуга»

19 червня, 2009, 12:18 Роздрукувати Випуск №22, 19 червня-26 червня

Хіба залишилося щось невідоме про орден тамплієрів? Проте не все передбачуване в романі іспанця Фернандо Гамбоа...

Хіба залишилося щось невідоме про орден тамплієрів?

Проте не все передбачуване в романі іспанця Фернандо Гамбоа.

Автор книжки — уродженець Барселони, який присвятив життя подорожам, дайвінгу, історії та археології.

Головні герої його роману — Улісс Відаль (латинізована форма імені Одіссей), його друг професор Едуардо Кастільйо і археолог (а згодом — кохана) Кассандра Брукс. Шукати старовинні скарби тамплієрів вони починають після того, як Улісс знаходить біля берегів Америки затонулий бронзовий дзвін, що належав колись орденові «лицарів храму». А скарби тамплієрів, між іншим, оцінюють у понад десять мільярдів американських доларів.

Автор пропонує своєрідну альтернативну історію: відкриття Америки тамплієрами задовго до Колумба, їхнє знайомство і життя пліч-о-пліч зі стародавніми майя.
Всі докази письменника побудовані на докладних розрахунках часових і просторових величин. Типові для пригодницького роману ситуації, круті повороти сюжету, різноманітні випробування фізичної й духовної витривалості. І, звісно ж, у традиціях жанру — щасливий кінець кожної пригоди. Звично, як хепі-енд в американських романтичних комедіях. Ілюзія власної безпеки руйнується демонстрацією життя в його екстремальних проявах, які для Улісса та його друзів стають буденними явищами.

Географія роману охоплює територію, пройдену колись самим письменником. Це міста Іспанії, США, непролазні африканські ліси з тубільними племенами і пекуча пустеля Сахара. Південна Америка із захованими в тропіках Мексики та Гватемали руїнами старовинних міст майя і водні простори Атлантичного океану.

Гамбоа — щирий противник проявів расизму й шовінізму, у тому числі культурного. Вустами головного героя (його мимоволі ототожнюєш із самим письменником, і на те є причини) він декларує ідею, що майбутнє людства — у культурному і біологічному змішанні рас.

Цей роман — для поціновувачів історії, захоплюючих пригод, географії, археологічних пошуків. У ньому знаходиться місце й для кохання та гумору.

Є тут, до речі, і продакт-плейсмент — реклама авіакомпаній, фірм із виготовлення підводного обладнання і навіть зброї.

Після зацікавленого прочитання (а що ж буде далі?) п’ятисот сторінок розчаровує кінцівка книжки — вже знайома широким масам скандальна версія про Христа і його апостолів, «відпрацьована» Деном Брауном та його послідовниками.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво