ДРУГА МОЛОДІСТЬ «МИСТЕЦТВА» - Культура - dt.ua

ДРУГА МОЛОДІСТЬ «МИСТЕЦТВА»

8 лютого, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №5, 8 лютого-15 лютого

Одному з найстарших і найпопулярніших українських видавництв «Мистецтву» виповнилося 70 років. За...

Одному з найстарших і найпопулярніших українських видавництв «Мистецтву» виповнилося 70 років. Засноване воно було 1932 року в Харкові (тодішня столиці України) і спеціалізувалося на виданні книг з естетики, образотворчого мистецтва, театру, кіно, історії та культурології. Видавалися також художні та фотоальбоми, туристська література, листівки, календарі, ілюстрована дитяча література. При цьому видавництво, навіть як складова частина наймогутнішої пропагандистської машини комуністів, через свою специфіку популяризувало багатовікову українську культуру та мистецтво. І навіть те, що було дозволено, свідчило про багатющі життєстверджуючі начала нації, її найтіснішого зв’язку з європейською та світовою культурою.

З перших днів незалежності України «Мистецтво», хоча й переживало труднощі, активно включилося в процес відродження національної культури, намагаючись якомога ширше познайомити громадськість із культурною спадщиною, яка з ідеологічних мотивів тривалий час замовчувалася. Новим поглядом на історію культури українського народу стало видання альбому «З української старовини». А до 10-річчя підняття на Хрещатику 1990 року національного прапора був приурочений альбом «За Україну, за її долю».

Сьогодні видавництво за нових ринкових умов твердо стоїть на ногах і сміливо дивиться в майбутнє. Запорука тому — дипломи та грамоти на багатьох книжкових ярмарках останніх років. А 2000 року «Мистецтво» отримало нагороди Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг «Золота Фортуна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво