У Національному музеї Тараса Шевченка експонується унікальна світлина національного генія, яка вважалася втраченою - Культура - dt.ua

До Києва повернулася автентична світлина Тараса Шевченка, яка вважалася втраченою

24 травня, 11:36 Роздрукувати

Фотографія знайшлася серед музейних експонатів, які були вивезені з Києва під час нацистської окупації, вважалися знищеними, але потроху знаходяться.

У Києві в Національному музеї Тараса Шевченка урочисто показали автентичну фотографію Великого Кобзаря, яка вважалася втраченою з часів Другої світової війни. Світлина, датована 1858-61 роками, була зроблена в ательє Олександра Шпаковського у Санкт-Петербурзі. На звороті є довоєнний штамп Будинку-музею Тараса Шевченка, номер та розмір, а в правому нижньому кутку підпис "Т.Ш-ко".

Історія повернення унікальної фотографії до музейної колекції сповнена трагічних пригод та щасливих співпадінь. Світлина потрапила до скрині, яку 1943 року вивіз із Будинку-музею Шевченка німецький професор Мансфельд. Ці вивезені експонати зберігались у Познанському університеті і, за спогадами очевидців, були знищені під час бомбардування. 1988 року до Будинку-музею було передано експонати, які дивом збереглись в буремні часи Другої світової. Вони були знайдені солдатом Радянської армії восени 1945 року на руїнах Кенігсберга. Експонати містять такі ж самі довоєнні штампи, як і передана музею фотографія, яка вперше була показана публіці 23 травня. Передача унікального фото в колекцію музею відбулося  саме у дні  перепоховання Тараса Шевченка у Каневі, у залі, присвяченій цій події на виставці, в рамках проекту "Перепоховання = перетворення". 

Читайте також: У Музеї шпигунства у Вашингтоні показали льодоруб, яким вбили Троцького

Нещодавно цілий спектр реакцій від захоплення до активних спроб руйнування зазнала виставка "Квантовий стрибок Тараса Шевченка" у київському метрополітені.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >