Дії Мінкульту загрожують існуванню національного кіноархіву?

Поділитися
Плани Міністерства культури і туризму України щодо створення за рахунок ДП «Національний центр Олександра Довженка» нового ДП «Кінотелесервіс» загрожують існуванню національного кіноархіву художнього кіно...

Плани Міністерства культури і туризму України щодо створення за рахунок ДП «Національний центр Олександра Довженка» нового ДП «Кінотелесервіс» загрожують існуванню національного кіноархіву художнього кіно. Про це попереджають спеціалісти кіногалузі.

Про проект міністерського наказу, що передбачає ліквідацію Національного центру Олександра Довженка і створення за рахунок його основних засобів та коштів нового державного підприємства «Кінотелесервіс», у статті для «Дзеркала тижня» повідомила працівник центру Довженка Євгенія Сафонова.

За її словами, існування цього документу підтвердили на зборах трудового колективу центру Довженка 6 листопада позаштатний радник міністра культури і туризму Сергій Круценко та заступник голови Державної служби кінематографії Іван Зосімов. Однак пояснень, навіщо це планується зробити, немає досі.

«Є підозра, що дана структура створюється під бізнес-інтереси Сергія Круценка, якого планується призначити директором нового підприємства», — повідомила вона, додавши, що радник міністра «досі займався музичною діяльністю, отож не має ні теоретичного, ні практичного досвіду керування кіновиробництвом».

Сафонова також повідомила, що створення «Кінотелесервісу» планується здійснити за рахунок коштів, отриманих на модернізацію центру Довженка.

«Заплановане створення «Кінотелесервісу» за рахунок відчуження нового обладнання, придбаного на кошти ДП «Національний центр Олександра Довженка», дуже нагадує рейдерську схему, і дуже дивно, що за цим стоїть поважна державна установа — Міністерство культури і туризму», — наголосила вона.

Реалізація планів Мінкульту, за словами Сафонової, поставить на межу повного знищення єдине в країні діюче підприємство з обробки фільмових матеріалів та тиражування фільмокопій, а також залишить архів вихідних фільмових матеріалів (Держфільмофонд) без технологічної бази та джерел фінансування.

Загрозу для кіноархіву в намірах Міністерства культури і туризму України бачить також кінознавець Сергій Тримбач, який обіймав посаду заступника генерального директора Національного центру Олександра Довженка у 1998—2004 роках.

«Ні про яку реставрацію фільмоматеріалів не йтиметься — роботи доведеться замовляти на стороні, а грошей катма. Уже не буде жодних можливостей системного реставрування й доведення до сучасних технічних кондицій української кінокласики», — застеріг він у своїй статті для «ДТ».

Сергій Тримбач також попередив, що у разі відмови зупинити запущений процес фактичної ліквідації архіву та його технічної складової вимагатиме проведення спеціального засідання Національної ради з питань культури і духовності при президентові України.

Докладніше читайте у статтях Євгенії Сафонової «Як врятувати «Довженка» від Вовкуна» та Сергія Тримбача «Рука міністра і доля архіву» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі