«БУДИНОК ОСТРОВСЬКОГО» У РОСІЙСЬКОМУ ПОСОЛЬСТВІ

Поділитися
За традицією, театрально-концертний сезон відкривається восени і завершується навесні. Не відсту...

За традицією, театрально-концертний сезон відкривається восени і завершується навесні. Не відступаючи від традицій, на завершення свого першого сезону Посольство Російської Федерації запросило гостей перед літніми канікулами на вечір, присвячений 180-річчю з дня народження Олександра Миколайовича Островського. Протягом року вже відбулися зворушливі концерти-імпровізації, присвячені Ігорю Стравінському, Федору Шаляпіну, Сергію Рахманінову.

Олександр Островський у світовому театрі, не лише російському, — драматург особливий. Не тільки тому, що літературознавство радянського періоду охрестило його «співцем купецтва», а й через неймовірну свою продуктивність — він написав 55 повноцінних творів для театру. І, що цікаво, їх було поставлено за життя автора і більшість із них досі з успіхом іде на сценах багатьох країн світу в інтерпретації найвідоміших режисерів. Не кажучи вже про те, що й донині студентів Щепкінського училища, знаменитої театральної школи при Малому театрі, який традиційно називають «Будинком Островського», «випробовують» чудовими текстами співця Замоскворіччя.

Кожен час пропонує своє прочитання класики. Перелічувати всі епохальні постановки немає сенсу, нехай це пам’ятають театрознавці, але не лише ХIХ століття, а й ХХ вписало в театральну островськініаду золоті сторінки. Досить пригадати знаменитий режисерський дебют Марка Захарова в Театрі Сатири («На всякого мудреца довольно простоты») і чудову постановку Генрієтти Яновської («Гроза») у Московському ТЮГу, що йде з незмінним успіхом і сьогодні.

Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні пан Віктор Черномирдін із командою запросили до участі у вечорі українських артистів різних поколінь — від народного артиста України Миколи Рушковського до молодих виконавців з Нового драматичного театру на Печерську. Всі вони виявилися гідними партнерами як у виконанні сцен та монологів з відомих п’єс, так і у вокальних романсових екзерсисах, без яких п’єси Островського немислимі. Вів цей імпровізований спектакль-мікс актор і режисер Ігор Славінський, органічно вплітаючи в конферанс уривки з листів та записників драматурга.

Цього вечора усіх — і акторів, і глядачів — об’єднала любов до «смачного» російського слова, любов до Олександра Островського, який віртуозно ним володів. Що ж, до зустрічі на подібних вечорах у наступному сезоні. І нехай не припиниться ця славна практика із закінченням року Росії в нашій країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі