Бабусі-партизанки: зустрічі у Могилянці - Культура - dt.ua

Бабусі-партизанки: зустрічі у Могилянці

10 квітня, 2015, 00:00 Роздрукувати Випуск №13, 10 квітня-17 квітня

У Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії невдовзі буде розгорнуто панораму сучасного документального кіно. Проект так і називається – фестиваль документального кіно Ukraine: International Documentary Festival, 2015. Програма триватиме з 17 по 24 квітня. Тема фестивалю — досвід змін, особистих та суспільних.

 

У Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії невдовзі   буде розгорнуто панораму сучасного документального кіно. Проект так і називається –   фестиваль документального кіно Ukraine: International Documentary Festival, 2015. Програма  триватиме  з 17 по 24 квітня. Тема фестивалю — досвід змін, особистих та суспільних. Програма висвітлює нові підходи до критичних ситуацій, реформи та пошук вдалих рішень у суспільному житті країн, досвід розвитку і достойного  життя в неідеальних умовах.

22 фільми програми відібрані з-поміж  стрічок фестивалю IDFA (Amsterdam).
13 фільмів — прем'єри 2014 р. У фестивалі беруть учать фільми з Нідерландів, Естонії, Канади, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Франції, Мадагаскару, Нової Зеландії. 

Спеціальна програма –   фільми з Нідерландів про події у пострадянських країнах. Проект передбачає чотири частини. 

У першій презентовані фільми з різних країн світу – про досвід змін та досвід нових рішень у критичних ситуаціях. Це переважно   прем'єри 2014 р. Цей блок фестивалю, наприклад, покаже  фільм Іке Бертелз   "Бабусі-партизанки". Героїні стрічки у постійній боротьбі за свободу Мозамбіку. Минає час, вони старіють. Але не втомлюються шукати  відповідь на запитання: чи допомогли їхні революційні прагнення змінити країну, сформувати нове суспільство, чи можна зберегти патріотизм у часи глобалізації?

 Ще один фільм про жіночу долю –  "Бути разом з президентом": його героїня   Сандра Рулофс, дружина Міхеїла Саакашвілі. Вона була поруч з чоловіком і під час перемоги у Революції Троянд 2003, і під час його поразок через 10  років. Колишня перша леді Грузії тепер  мешкає з дітьми в Нідерландах, працює у сфері охорони здоров'я, опікується роботою власного фонду. 

Ще одна стрічка з цього ж блоку – "Пікадори". У центрі уваги четверо бразильців із Сан-Паулу. Вони піднімаються на багатоповерхові будинки, лишаючи там помітні графіті-тексти, які критикують суспільство. У стрічці є спроба розібратися,  хто ж ці люди – анархісти, злодії, митці. Але  очевидно  одне –    бразильці намагаються залишити свій слід у цьому світі, розбурхати його совість, свідомість. 

А ось  інша  документальна стрічка перенесе глядачів на Мадагаскар, це фільм "Малагазійський шлях". Про те, як фінансова криза не може зруйнувати духовних засад суспільства, а місцеві жителі кажуть: "Сміливо дивись в обличчя найгіршому, тоді найкраще прийде до тебе". 

Друга частина фестивалю, на думку  організаторів  форуму, має розкрити тему гідності та куражу за будь-яких обставин. У програмі фільми-прем'єри минулого року. Серед таких – "Вставати вночі" Стюарта Едвардза. Жінка на ймення Кріззі навіть у 95 років зустрічається з чоловіком, якому вже 91, але вони знаходять спільні радощі життя, кохання не має вікових обмежень. Фільм Бруна Еванса "Хіп Хоп-ерація"  розповідає про мешканців Нової Зеландії, які готуються до світового чемпіонату з хіп-хопу в Лас-Вегасі. Найстаршому з них – 96… 

Третя частина проекту – про мистецтво та культуру. Це також фільми-прем'єри минулого року. Фільм Хедді Хонігманн "50 концертів навколо світу", а також стрічка Фредеріка Вайсмана "Національна галерея". 

І, нарешті, четверта частина фестивалю –   фільми про життя пострадянських країн. Цей блок презентує фільм   "Соціалізм-крадій" режисера Манфреда Вайноківі. Він –    про Естонію, що колись була однією з республік Радянського Союзу. Жителі країни розповідають про драматичні сторінки своєї історії, про часи незалежності. 

Вхід на всі кінопокази фестивалю – вільний. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво