Баба Пріся і король: зустріч у Гданську - Новини кіно, театру, мистецтва, музики, літератури - dt.ua

Баба Пріся і король: зустріч у Гданську

19 листопада, 2016, 00:00 Роздрукувати

З 19 по 24 листопада Гданський шекспірівський театр у рамках циклу "Театри Європи" проводить "Український тиждень". За цей час глядачі побачать вистави Національного театру ім. І.Франка, Молодого театру та "Золотих Воріт", а також проекти від Влада Троїцького і харківських "Прекрасних квітів". 

З 19 по 24 листопада Гданський шекспірівський театр у рамках циклу "Театри Європи" проводить "Український тиждень". За цей час глядачі побачать вистави Національного театру ім. І.Франка, Молодого театру та "Золотих Воріт", а також проекти від Влада Троїцького і харківських "Прекрасних квітів". 

Лише два роки тому відкрився Гданський шекспірівський театр, а вже встиг привернути увагу поціновувачів сценічного мистецтва Європи. За такий короткий період на його підмостках пройшло 350 вистав, 80 концертів, у його стінах відбулося 500 освітніх заходів, багато виставок та кінопоказів. А ще — в гостях у театру побували з виставами артисти з Великобританії, Німеччини, Румунії. 

І ось у листопаді публіці пропонуються українські сценічні твори. Франківці презентують на "Українському тижні" "Еріка XIV" та "Щоденники Майдану". У виставі режисера Станіслава Мойсеєва за п'єсою Августа Стріндберга головну роль грає Євген Нищук. Друга вистава — документальна: драматург Наталія Ворожбит зібрала і об'єднала різні історії різних людей, які опинилися у вирі Революції Гідності. 

Київський Молодий театр і "Золоті Ворота" презентують у Гданську свій спільний проект — "Сталкери" з Ірмою Вітовською в головній ролі. Ця вистава отримала декілька театральних премій, стала однією з найпопулярніших у столиці. Драматург Павло Ар'є та режисер Стас Жирков розкривають тему чорнобильської зони крізь трагікомічну призму, надзвичайно співчуваючи літній українській бабі Прісі. 

Коментуючи для DT.UA майбутній показ у Гданську, заслужена артистка України Ірма Вітовська зауважила: "Сьогодні як ніколи важливо демонструвати світові цікавий і потужний театральний потенціал України. Зайве казати, що Україна в декого, на жаль, асоціюється іноді то з корупцією, то з політичними скандалами. Але в Україні є новий цікавий сучасний театр. Отже, його й мають побачити глядачі Польщі та інших європейських країн". 

Влад Троїцький відвідає Гданськ разом із творчою командою свого проекту "Йов". Це опера-реквієм, на межі музики і театру. Композитори — Роман Григорів та Ілля Разумейко. 

Іще один театральний проект — "Червоний" від харківського театру "Прекрасні квіти". Свій напрям у мистецтві харків'яни називають фанк-футуризмом. А їхній "Червоний" — про кохання у жорнах історії. 

Крім театральних подій, "Український тиждень" анонсує також кінопокази: "Поводир", "Плем'я", "Хайтарма". 

А під завісу "Тижня" — концерт гурту ONUKA: це музичний електронний проект від Наталії Жижченко, Євгена Філатова та KOOQLA. 

Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Вам також буде цікаво