Вчені визнали Мольєра автором мольєрівських п'єс - Культура - dt.ua

Автором мольєрівських п'єс визнали Мольєра

28 листопада, 14:10 Роздрукувати

Вчені спростували припущення, що п'єси Мольєра писав хтось інший.

Мольєра визнали автором п'єс Мольєра © Вікіпедія

Вчені з Університету Париж Дідро та Національної школи хартій спростували припущення про те, що автором п'єс Мольєра міг бути хтось інший. Дослідники проаналізували французькі п'єси XVII століття і з'ясували, що хто мольєрівські твори не схожі ні на чиї інші, повідомляє N+1.

У авторстві п'єс Мольєра засумнівалися близько 100 років тому. Французький письменник-модерніст П'єр Луї припустив, що п'єси за Мольєра писав інший відомий французький драматург того часу П'єр Корнель, можливо — у співавторстві зі своїм братом Тома.

На думку Луї, П'єр і Тома створювали п'єси на основі вигаданих Мольєром сюжетів. Це певною мірою дозволяло говорити про авторство самого Мольєра, але не давала чіткої відповіді на питання про те, чи сам він писав свої твори.

Крім того, інші дослідники відзначали, що у французькому театрі XVII століття авторство п'єс (хто б їх насправді не писав) було прийнято приписувати іменами акторів з числа "зірок", тобто найбільш впізнаваних облич на сцені, а Мольєр був провідним комічним актором і директором власної трупи, яка і ставила його п'єси. Питання про авторство мольєрівських п'єс додатково ускладнюється відсутністю автентичних рукописів.

Тепер же дослідники вирішили визначити авторство Мольєра за допомогою стилістичного аналізу текстів – стилометрії. Вони використали корпус п'єс різних жанрів, написаних французькими авторами у XVII столітті, — туди, зокрема, увійшли твори Мольєра і братів Корнель, а всього в корпусі містяться п'єси 12 авторів мінімум по п'ять тисяч слів кожна.

Виявилося, що п'єси Мольєра не включали в себе роботи інших авторів, в тому числі, братів Корнель. Тобто, Мольєр не тільки сам придумував сюжети, але і самостійно писав п'єси.

Варто відзначити, що більшість серйозних дослідників французького театру і літератури ніколи не ставили авторство Мольєра під сумнів. Його біографія, включаючи отриману ним у молодості добротну класичну освіту в Клермонському коледжі, його шлях на театральному терені і його становлення як драматурга добре вивчені і викладені як у спеціальній, так і в популярній літературі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Тарантіно почав писати книгу про ветерана Другої світової війни, що розачарувався у Голлівуді

Раніше міжнародна група літературознавців підтвердила припущення про те, що відомий англійський драматург Крістофер Марло був співавтором Вільяма Шекспіра. Дослідники з'ясували, що три частини ранньої історичної хроніки "Генріх VI" були написані у співавторстві з Марло.

За матеріалами: N+1 /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >