Переслідування жінок в Середні століття - Археологи виявили останки дівчинки, спаленої в Середньовіччі за звинуваченням у чаклунстві - Культура - dt.ua

Археологи виявили останки дівчинки, спаленої в Середньовіччі за звинуваченням у чаклунстві

19 листопада, 2015, 15:37 Роздрукувати

Поховання виявили у ямі, закиданій камінням, в комплексі Сан-Калачеро у місті Альбенга на Лігурійській рив'єрі в Італії.

Жертва колективного осуду була не старшою 17 років © livescience

Італійські археологи виявили поховання дівчинки-підлітка, спаленої у Середньовіччя у якості відьми, повідомляє LiveScience. Судячи з того, що яма, в яку скинули тіло, була засипана важкими валунами, виконавці покарання вважали, що і після страти дівчинка продовжує представляти небезпеку.

Скелет знайшли в комплексі Сан-Калачеро у місті Альбенга на Лігурійській рив'єрі. Там працюють археологи під керівництвом Філіпа Перголи, професора Папського інституту археології у Ватикані.

Примітно, що роком раніше, у вересні 2014, на тому ж місці були виявлені останки ще однієї "відьми" 13 років від роду. Дівчинка була похована обличчям вниз.

Як пояснюють вчені, подібні поховання - обличчям вниз або завалені камінням, а також такі, де тіло покійного перебуває з цеглиною в роті, обезголовлене або розчленоване, - свідчать про те, що люди боялися, що покійні зможуть встати з гробу і прагнули втекти.

Як показали подальші аналізи, похована обличчям вниз відьма страждала від цинги - захворювання, зумовленого дефіцитом вітаміну С.

За підрахунками вчених, перша дівчинка померла в проміжку між першою половиною 15 століття та початком 16, другий скелет, ймовірно, старше. Археологи вважають, що ці два випадки не пов'язані між собою.

Читайте також: На Гаїті через холеру почалося полювання на відьом

Дівчинці, чия могила була завалена камінням, на момент смерті було 15-17 років. Невідомо, чи була вона спалена живцем або вже мертвою. Ховали її в поспіху, закидавши яму камінням. У покійної виявили ознаки важкого залізодефіциту і вади розвитку зубної емалі, які свідчать про погане харчування в дитинстві. Цілком ймовірно, що за життя дівчина мала нездоровий блідий колір обличчя, множинними синцями і часто падала в непритомність.

На жаль, діагностувати цингу у неї виявилося неможливо: ті кістки, які демонструють ознаки захворювання, виявилися пошкоджені.

В Європі протягом п'яти століть інквізиція спалювала на багатті інакомислячих, так званих "єретиків". Жінці достатньо було бути гарною або дивною (тобто розумною), щоб її звинуватили в чаклунстві і після нелюдських катувань відправили на вогнище.

4 листопада у США в Стенфорді помер французький антрополог Рене Жирар, описав феномен "козла відпущення". Свої основні ідеї академік виклав у книзі "Про сокровенне від створення світу" (1978), де розкрив природу релігійного культу і жертвопринесення. Науковець описав одну з форм трансляції колективної агресії, коли людина або тварина оголошується "козлом відпущення".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >