A FACE FOR PEACE - Культура - dt.ua

A FACE FOR PEACE

12 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №14, 12 квітня-19 квітня

«Обличчя - світу» - саме так називається новий проект заслуженого діяча мистецтв України Олександра Поступного, здійснений ним у Харківській художній галереї «АВЕК»...

«Обличчя - світу» - саме так називається новий проект заслуженого діяча мистецтв України Олександра Поступного, здійснений ним у Харківській художній галереї «АВЕК». З білосніжних стін галереї на глядачів дивляться обличчя давніх біблійних пророків, апостолів, святих, відображених у художній уяві майстра ХХI століття.

Вінчають виставку величезні, на всю стіну, очі — духовний фрагмент обличчя Спасителя. Поєднання рубльовської іконописної манери з експресивною врубелівською демонічністю ув’язане лейтмотивом дзвонів, що проступають на ликах і дзвонять крізь них. Серед усього цього барвистого багатодзвоння несподіваною точкою, що привертає до себе увагу, видається давній автопортрет митця, з якого типовий бард-шістдесятник пильно вдивляється в самого себе — майбутнього.

У композиційній побудові виставки багато не так храмового, як театрального. Це не дивно, оскільки Олександр Поступний не лише художник, а й актор та режисер, який багато літ пропрацював у Харківському театрі музичної комедії. Можливо, саме це й визначає своєрідність художньої манери майстра, обумовлює його погляд на світ: зсередини — у глядацьку залу, погляд митця, що закликає людей до пошуку відповідей на вічні, а тому загальні питання буття.

Харківська художня галерея «АВЕК» уже півтора року здійснює свої проекти. Завдяки сприянню міського добродійного фонду «АВЕК» під головуванням А.Фельдмана вхід на всі виставки галереї безплатний, що повертає нас до давньої ідеї загальнодоступності мистецтва, проголошеної сто років тому К.Станіславським. .

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво