Театр.doc, київський час - Культура - dt.ua

Театр.doc, київський час

26 жовтня, 2018, 16:35 Роздрукувати Випуск №40, 27 жовтня-2 листопада

З 15 по 24 листопада в Києві відбудуться гастролі московського опозиційного Театр.doc. 

Сцена з вистави "Війна близько" © Театр.doc

Це фестиваль пам'яті засновників театру — Олени Греміної та Михайла Угарова. 

У столиці покажуть відомі проекти знаменитого документального театру, які ставили або продюсували Греміна й Угаров. Зокрема, заявлено читку п'єси "Міша й Лена" за щоденниками Угарова та Греміної. Читають — театральний критик Олена Ковальська і драматург Максим Курочкін. 

Спільно з PostPlayТеатр Театр.doc сформував для київських гастролей максимально насичену програму. Причому деякі проекти, які покажуть у Києві, побачити в Москві — неможливо.

15 листопада — проект "Нова Антігона", про матерів Беслана. 16 листопада — "Час 18" (у день смерті Сергія Магнітського). 17 листопада — "150 причин не захищати батьківщину": на думку творців, це "вербатім XV століття", справжні записки яничара й справжні вірші султана Мехмеда Фатіха та суфійського поета Юнуса Емре, спеціально перекладені для цієї спектаклю. 

18 листопада — "Двоє у твоєму домі" — вистава Угарова й Талгата Баталова (п'єса Олени Греміної, грає Максим Курочкін). 19 листопада — дві моновистави "Лір-Кліщ" і "Носій". 20 листопада — "Правозахисники". 21 листопада — "Твій календар/Тортури". Як кажуть організатори фестивалю, це проект, який Олена Греміна запустила в березні, але після її смерті театр доробляв уже без неї; у Києві буде перший показ саме вистави, а не читка — спеціально для фестивалю пам'яті. 

22 листопада — "Війна близько", вистава на три частини, яка об'єднала щоденник із Луганська, текст британського драматурга Марка Равенхілла, матеріали судової справи Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва й Олексія Чірнія. 23 листопада — спільний проект з Україною та Німеччиною "Коли ми прийшли до влади". І 24 листопада — вже згадувана читка п'єси "Міша й Лена". 

Театр.doc створений драматургами Оленою Греміною, Михайлом Угаровим та Олександром Родіоновим. Днем народження театру вважається 14 лютого 2002 року. Свого часу під цей театр здали підвал житлового московського будинку в Трьохпрудному провулку. У перший рік свого існування Театр.doc встановив, фактично, рекорд за кількістю прем'єр, — таких було десять. 

Вистави театру побудовані на долях реальних людей, на справжніх ситуаціях, у центрі уваги — актуальна тематика й проблематика. 

У жовтні 2014-го департамент майна Москви достроково розірвав договір оренди з театром, тим самим поставивши під удар його репертуар і майбутнє. На підтримку Театр.doc тоді ж виступило багато відомих театральних діячів, серед яких британський драматург Том Стоппард. 

А 31 грудня московська поліція перервала показ українського фільму про Майдан на підтримку Олега Сенцова (цю акцію організував Театр.doc). 

В афіші Театр.doc за 16 років його існування було чимало резонансних вистав, які говорили неприємні речі про російські владу: "Болотна справа", "БЕРЛУСПУТІН", інші. Проекти театру неодноразово відзначені преміями на театральних та кінофестивалях. 

У 2018-му Театр.doc втратив двох свої ідеологів і засновників — Михайло Угаров пішов із життя 1 квітня, а Олени Греміної не стало 16 травня.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №15, 20 квітня-25 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво