Простір співтворчості

Поділитися
Гід фестивалем Bouquet Kyiv Stage

Фестиваль Bouquet Kyiv Stage, організований Домом "Майстер Клас", вже вдруге проходитиме у столиці з 16 по 26 серпня.

Наскрізною темою фестивалю цього року є "Звуки міста". А філософією - взаємодія та співтворчість.

Куратори підготували справді потужну програму, об'єднавши у ній різні - жанрово, тематично і за настроєм - події. Словом, продумали все так, щоб фестиваль був цікавим відвідувачам будь-якого віку і з дуже різними смаками та естетичними досвідами.

Основа форуму - музика. Як обіцяють організатори, цієї складової буде представлено дуже багато у програмі. За 11 днів фестивалю гості зможуть відвідати понад 25 концертів. У програмі - класична, сучасна камерна і симфонічна, джазова, електронна, експериментальна музика, концерти українських та закордонних гуртів, оркестрів та участь всесвітньо відомих солістів і диригентів.

"Це - фестиваль для всіх тих, хто любить музику, Київ і концерти в атмосферних місцях. Для тих, хто відкритий для всього нового і готовий не лише брати, а й віддавати", - так коротко окреслює портрет фестивалю його ініціаторка, засновниця Дому "Майстер Клас" Ірина Буданська.

Усі події відбуватимуться на двох локаціях: концерти, театральні вистави та інтерактивні програми проходитимуть просто неба у саду "Софії Київської". А кінопокази - у камерному приміщенні музею "Золоті Ворота". Організатори позиціюють фестиваль як подарунок місту, тому вхід на всі події є вільним. Потрібно буде сплатили лише за вхідний квиток на територію "Софії" та "Золотих Воріт".

"Сучасне мистецтво, сучасний фестиваль - це там, де немає поділу на "цехи", там, де є інтерактивність, де є можливість вчитися у колег з інших "цехів". Тому ми об'єднали в одній програмі і музику, і театр, і кіно, запланували й кілька програм для дітей та для літніх людей", - розповідає співзасновник фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage Євгеній Уткін.

Музична програма

Кураторка музичної програми Любов Морозова розповідає, що "музичну складову фестивалю формували таким чином, аби слухачі, які віддають перевагу якомусь одному з напрямів, могли захопитися й іншим, тобто "забрести" на його територію. Саме тому в програмі проєкти, які на стику жанрів".

На Bouquet Kyiv Stage немає хедлайнерів - абсолютно всі концерти є унікальними і вартими уваги. Так, музична програма поділена на два потоки, і вони чітко розмежовані за часом. Щодня о 18:00 стартує програма із загальною назвою "Площі і пагорби", вона більш традиційна, тобто вкорінена у шедеврах класики. А о 21:00 починаються концерти, об'єднані назвою "Птахи і квіти", - тут вже буде більше експериментів, колаборацій, тобто це класика для молоді. Також заплановані два нічні концерти.

Відкриває фестиваль 16 серпня концерт музики Вікторії Польової "Маргіналії" Ця українська композиторка працює зі звуками як містик, майстерно поєднуючи багатовіковий сакральний досвід людства із вкрай особистими переживаннями.

Вечірній музичний напрям "Птахи і квіти" цього ж дня - але вже ввечері - відкриває норвезький музикант Ейстейн Севог у тандемі з солісткою Бенедикте Торгет. Музику Ейстейна Севога називають простором для медитації. Йому приписують винайдення нового напряму, якому критики дали назву "візуальна музика".

Варто звернути увагу і на інших гостей фестивалю - молодого піаніста Олексія Гринюка, який виступає в найпрестижніших залах Європи, США, Африки та Азії, скрипаля Андрія Бєлова, який успішно представляє Україну на світовій арені високого мистецтва і викладає в провідних університетах Західної Європи, оперних співаків Теммі Генсрад та Ніколаса Ішервуд із США. Це і концерти французького гурту Trio ElysОe, ансамблю зі Швейцарії Ensemble Proton Bern, австрійського квартету Airborne Extended та інших.

Не менш потужною є українська програма фестивалю. Це концерти від етно-гурту "ДахаБраха", "ТЕЛЬНЮК: Сестри" у супроводі Національного президентського оркестру України, також виступ піаніста Євгена Громова. Ще у програмі фестивалю - "Концерт зламався" у виконанні скрипаля Ігоря Завгороднього, піаніста Антонія Баришевського і виконавиці електроніки Тетяни Хорошун, виступ Nota Bene Chamber Group та інших.

Одразу п'ять оркестрів - New Era Orchestra, Національний президентський оркестр, Kyiv Fantastic Orchestra, "Віртуози Києва" та "Київські солісти" - візьмуть участь у фестивалі.

Будуть цього року на Bouquet Kyiv Stage також електронні та джазові гурти.

Серед електронних - Ptakh_Jung, Dz'ob і "Сон Сови". Серед джазових - американо-ізраїльський джазовий піаніст Гай Мінтус, українська джазова співачка Лаура Марті і американський піаніст Міша Циганов, а ще виконавиця джазу з рідкісним діапазоном голосу Назгуль Шукаєва та LMaluma group.

"Висока музика - це не лише класика. Це якісна музика, яка спирається на довжелезну традицію, і вона залучає молоду аудиторію. До того ж, усі електроакустичні концерти будуть супроводжуватися віджеїнгом або німим кіно", - розповідає Любов Морозова.

Варто звернути особливу увагу і на дев'ятиденні воркшопи з диригентського та вокального мистецтва, організовані компанією U Artist Music (США). Учасники вокальних воркшопів приїдуть на фестиваль із США, Канади, Японії, Китаю, Кореї, Франції, Австрії та України, а у фіналі дадуть чотири концерти разом із викладачами.

Закриває фестиваль концерт від New Era Orchestrа, який відбудеться 26 серпня о 20.00. Cолісти концерту: Костянтин Тімохін (валторна, Україна-Швейцарія), Кирило Шарапов (скрипка, Україна), Сусанна Карпенко (етно-вокал, Україна). Арт-директор та диригент - Тетяна Калініченко. У програмі: Монтеверді, Вівальді, Моцарт та прем'єра циклу Ukrainian Seasons ("Українські сезони").

Кінобукет

На цьому серпневому форумі запланована не менш потужна кінопрограма, яку найкраще характеризує термін "Кінобукет". Усе продумано так, щоб любителі кіно протягом дев'яти днів у цікавій камерній локації (музей "Золоті Ворота") змогли подивитися найкращі українські короткометражні стрічки останніх кількох років.

Програма кожного дня - це букет фільмів, сформований програмним директором Володимиром Войтенком за безпосередньої участі оргкомітетів різних українських кінофорумів та кінопроєктів. Серед них - Одеський міжнародний кінофестиваль, проєкт "Дивись українське", Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA, кінофестиваль "Відкрита ніч", Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість", а також "Золота дзиґа" від Української кіноакадемії та Міжнародний кінофестиваль анімаційних фільмів КРОК.

"Якщо глядач не зміг побувати на Одеському міжнародному кінофестивалі, на фестивалі "Молодість" чи на премії української кіноакадемії "Золота дзиґа", то наш "Кінобукет" усе це репрезентує, - розповідає куратор кінопрограми Андрій Різоль, голова правління Асоціації "Сприяння розвитку кінематографа в Україні - дивись українське!". - Ми комунікуємо саме через короткометражні фільми, щоб дати нашому глядачеві максимально повну палітру українського кіно. За дев'ять днів фестивалю можна буде подивитися понад 70 фільмів".

Кінопрограма (стартує 17 серпня) охопить як стрічки визнаних метрів українського кінематографа, так і роботи молодих режисерів, чиї фільми збирають численні нагороди на фестивалях.

Візуальне мистецтво

Візуальне мистецтво на Bouquet Kyiv Stage представлятимуть одразу кілька проєктів. Це - виставка українського живописця, графіка і монументаліста Олександра Дубовика "Білий Букет", художня експозиція "Автопортрет з букетом", у якій візьмуть участь понад 30 митців, а також фотовиставка Кіри Кузнецової "Учасники Bouquet Kyiv Stage 2018". Всі три проєкти розмістяться у виставковому залі "Хлібня" на території "Софії Київської".

Також у рамках програми "Візуальне мистецтво" (18 серпня) відкриється виставка Вікторії Зубенко "Зупинись. Дивись. Мистецтво". Основою експозиції стала альтернативна лінія речей зі спробою культурної ідентифікації країни. У кожній створеній речі - фрагмент візерунка мозаїчних панно, нанесених на автобусні зупинки найвідомішими українськими художниками 60-х років минулого століття: Володимиром Патиком, Миколою Андрущенком, Аллою Горською, Віктором Зарецьким, Богданом Сорокою, Богданом Сойкою та іншими.

Інтерактивні проєкти

Відвідувачі фестивалю зможуть долучитися до низки цікавих подій, які гарантують цілковите занурення у дійство. Наприклад, шведський мистецький колектив MELO представить одразу три події. Це - інтерактивні програми для дітей та для дітей з аутизмом на основі вистави SPARA. Ще одна - хореографічний воркшоп для літніх людей. Усі заходи побудовані на атмосфері довіри та співпраці і пристосовані до потреб та можливостей аудиторії.

Ще одна інтерактивна подія - казка-фантазія "Фантеркок - маленький лялькар, син прачки" від Київської дитячої творчої студії "АртБагаж". На неї варто йти усією родиною. Глядачі самі створять декорації з крафт-паперу і намалюють історію гуашшю, завдяки їм оживуть ляльки-смикунці з картону.

Варто зареєструватися і на театралізовану екскурсію "Софією Київською" від Нового драматичного театру на Печерську. З реквізиту тут - лише навушники, у яких жіночий голос крок за кроком веде слухачів найвеличнішою історичною пам'яткою міста. Поступово виявляється, що собор - це лише привід поговорити із самим собою та побачити тих, хто поряд.

"У нас не буде людей у костюмах. Власне, акторами виступають сам простір і група глядачів, випадкові перехожі. При тому, що для інших ви - також актор. Такий формат мені особливо подобається, бо робить цей досвід дуже особистим", - розповідає автор ідеї, театральний режисер Дмитро Захоженко.

Бесіди під ясенем

У саду "Софії Київської" росте двохсотрічний ясень, який і надихнув організаторів фестивалю на цикл бесід зі знаковими для культури людьми. Минулого року це були бесіди із композитором Валентином Сильвестровим, художником Олександром Дубовиком, театральним режисером Владом Троїцьким, письменницею Оксаною Забужко та іншими людьми, яким є що сказати. Цього року, обіцяють організатори, кожен день фестивалю так само буде наповнений змістовними розмовами з глибокими і цікавими людьми.

"Це буде місце живого спілкування - неквапливого і вдумливого. Це будуть розмови, які підсилюють важливі речі у вирі міської метушні, - підсумовує Ірина Буданська. - У великих містах між людьми завжди є дистанція, ми ж спробуємо заповнити цей простір мистецтвом і новими сенсами".

P.S. Повну програму і всі деталі щодо подій та учасників можна знайти на офіційному сайті фестивалю: https://bouquetstage.com/

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі