Нурєєв, Лір, Франкенштейн — гості з Британії

Поділитися
Нурєєв, Лір, Франкенштейн — гості з Британії "Король Лір" © Manuel Harlan / officiallondontheatre.com
Справжня сенсація цього сезону - постановка п'єси Аллана Беннета "Божевілля короля Георга ІІІ".

Британська Рада в Україні й арт-об'єднання Cool Connections презентують осінньо-зимову афішу найкращих британських вистав, кінопоказ яких триватиме на великому екрані кінотеатру "Київ".

Нинішня сезонна добірка доволі різнопланова й насичена - є і документальні проекти, і хореографічні, і вистави-хіти, чому й передбачено повторні покази.

Варто звернути увагу на постановку "Ромео і Джульєтта" (25 вересня) королівської Шекспірівської компанії. Режисерка Еріка Ваймен пропонує свою версію класичної шекспірівської трагедії, перенісши події в нашу з вами дійсність, у якій панують насильство й злочинність, суцільна територія гріха. На ній героям Карен Фішуік (Джульєтта) і Баллі Джилла (Ромео) й доведеться боротися за своє перше і справжнє кохання - адже їхні родини опиняються по різні боки суспільних барикад, і це, власне, також призводить до трагедії.

rsc.org.uk

І ще одна нова постановка - театру "Шеффілд" на сцені театру "Аполло" - "Усі говорять про Джеймі" (2 жовтня) від режисера і сценариста Джонатана Баттерелла. Вистава здобула кілька номінацій на премію Лоуренса Олів'є: як найкращий мюзикл, найкраща жіноча роль у мюзиклі, найкраща чоловіча роль у мюзиклі, найкраща музика. Як кажуть автори, події мюзиклу засновані на реальній історії. Головний персонаж Джеймі Нью мешкає в робітничому передмісті, він дуже боїться свого майбутнього, але наполегливість та підтримка друзів допомагають йому здолати сумніви і знайти свій шлях на велику сцену. Автор музики у виставі - Ден Гіллеспі Селлс.

Проект здобув премію WhatsOnStage у номінаціях: найкращий новий мюзикл, найкраща жіноча роль у мюзиклі і найкраща чоловіча роль у мюзиклі.

9 жовтня на екрані кінотеатру "Київ" - нова постановка Королівського національного театру на основі класичної п'єси Августа Стріндберга "Джулі". Це та сама знаменита Фрекен Юлія, яка хвилює режисерів багатьох театрів. Зокрема нещодавно і в Україні, у театрі "Золоті Ворота", звернулися до цієї п'єси: прем'єра з Віталіною Біблів уже викликала чималий резонанс. У британській версії в головній ролі - Ванесса Кірбі. Її партнер (у ролі Яна) - темношкірий Ерік Кофі Абрефа. Отже конфлікт у цій виставі, очевидно, буде замішаний іще й на расовій основі. Режисерка Керрі Крекнелл розглядає цю історію в сучасних декораціях, дія відбувається в сучасному Лондоні. Головна героїня - неврівноважена особа, її камердинер - мігрант, а покоївка Крістіна - з Бразилії. Суто інтернаціональна драма.

Документальний проект "Нурєєв: його сцена увесь світ" (21 жовтня) - дослідження життя і творчості одного з найвідоміших танцівників ХХ століття. Рудольф Нурєєв, став справжнім ідолом у мистецтві балету. Режисери Жак Морріс і Девід Морріс хочуть зрозуміти феномен уславленого артиста балету, зрозуміти час, у який він творив. Їх цікавлять стосунки Нурєєва з балериною Марго Фонтейн. Власне, автори намагаються сказати щось нове про танцівника, долю якого, здається, максимально вивчили і розкрили.

Не можна обійтися й без шекспірівської комедії в такому репертуарі. І вона буде: "Віндзорські насмішниці" (16 жовтня) від Королівської шекспірівської компанії. Це нова постановка. Режисерка і композиторка - Фіона Лейрд. І в цьому разі події знову перенесено в інше місце й в інший час - з Віндзору у графство Ессекс. Критики зазначають, що в цій постановці текст Шекспіра перетворюється на буфонаду в її найкращих традиціях. Є тут і анімаційні вставки й нові персонажі.

Українські глядачі асоціюють назву "Червоний" з однойменним фільмом, у якому головну роль зіграв український актор Микола Береза. Свій "Червоний" є і в репертуарі Королівського національного театру. Це п'єса Джона Логана в постановці Майкла Грендейджа. У головних ролях - Альфред Моліна і Альфред Енох. Це історія про суперзірку американського живопису, про фаворита сильних світу цього, про художника, який отримує замовлення створити серію великих полотен для одного з мангеттенських ресторанів. І з цього моменту починається його внутрішня боротьба на тему мистецтва і продажності художника, на тему покликання і великих грошей. Майже півтори години триватиме ця суперечка.

Ще один Шекспір - від режисера Джонатана Манбі. Це постановка "Король Лір" на сцені Duke of York's Theatre. Виконавець головної ролі Ієн МакКелен напередодні одного з прем'єрних показів потрапив у халепу - він пошкодив ногу, коли поспішав на виставу, долаючи сходи лондонської підземки. Виставу тоді довелося скасувати, але актор таки вийшов на сцену, відповідав на запитання глядачів, читав шекспірівські монологи - публіка була в захваті. Його "Король Лір" на сцені лондонського театру герцога Йоркського - прощальний бенефіс, так би мовити, офіційна розлука видатного актора з великою сценою. До того ж це не перший "Лір" у його виконанні. 11 років тому він зіграв шекспірівського "Короля", ексцентричного і лихого, у виставі Королівської шекспірівської компанії. Родзинка вистави - сценічний дизайн художника Пола Вілліса: він помістив історію на червоний диск, що обертається в ритмі мелодій сучасних молодих композиторів.

І ще одна п'єса від великого барда - "Зимова казка" (18 грудня), постановка театру "Глобус". Режисерка Бланш Макінтайр. Це одна з найзагадковіших п'єс Шекспіра, не кожен режисер спроможний розплутати клубок її сюжетних колізій. Тим цікавіше, чи вдалося це Макінтайр?

У Британії глибоко шанують драматургічний доробок не тільки Шекспіра, а й представника іншої театральної епохи - Оскара Вайлда. Його комедія "Як важливо буди серйозним" - на сцені театру "Водевіль". Режисер Майкл Фейнтімен.

uncanny.ch

Справжня сенсація саме цього сезону - постановка п'єси Аллана Беннета (Театр Nottingham Playhouse) "Божевілля короля Георга ІІІ". Події перенесуть глядача в 1886 рік. У центрі - божевільний король і доля його країни. Унікальна сюжетна схема для всіх часів і багатьох країн. У головній ролі - увага! - Марк Геттіс, англійський актор, сценарист, письменник. Його знають як сценариста і продюсера серіалу "Шерлок", а також виконавця ролі Майкрофта Холмса в цьому популярному проекті. Недалеко від свого продюсера втік і Бенедикт Камбербетч, адже на українських кіноекранах знову проект за його участі - "Франкенштейн" (30 жовтня). Цю постановку Королівського національного театру здійснив 2011-го Денні Бойл. Відтоді вистава зажила великої популярності і демонструється у двох варіантах - виконавці ролей доктора та істоти повсякчас міняються місцями. Камбербетч і Джонні Лі Міллер вступають у гру.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі