"ГРА" тільки починається

Поділитися
"ГРА" тільки починається © depositphotos / Elnur_
Фестиваль-премія "ГРА" заснований Національною спілкою театральних діячів України.

27 березня - Міжнародний день театру. І, власне, це важливий імформпривід, аби висвітлити деякі деталі нового важливого театрального заходу. Це Всеукраїнський театральний фестиваль-премія "ГРА" ("GRA").

Вже сама ідея такого фестивалю викликала чималий розголос у театральних колах. Адже новий проект передбачає всеукраїнську - національну - гру в нашому сценічному просторі.

Зазвичай, за інерцією, певні преміальні театральні ігри в нас інколи синонімізуються з суто столичною театральною премією "Київська пектораль". Але далебі така премія передбачає лише київський напрям, столичний гамбурзький рахунок. Не більше.

Відтепер у полі зору найкращих театральних експертів - уся театральна мапа України: найкращі вистави, найгучніші події.

Така "ГРА" передбачає конкурсну основу. Один раз на рік, за підсумками минулого календарного року. І така ж "ГРА" передбачає спеціальну премію переможцям.

ХТО МОЖЕ ГРАТИ?

У фестивалі-премії можуть бути задіяні професійні театральні колективи та заклади культури різної форми власності. Подавати заявки на "ГРУ" можуть не тільки театри, а й громадські організації, статутна діяльність яких пов'язана з театральним мистецтвом. Висуваються на "ГРУ" - як репертуарні вистави українських театрів, так і вистави, що є копродукцією (спільними проектами).

ЯКІ ПРАВИЛА "ГРИ"?

Спочатку - подання заявок для участі у фестивалі. Цьогоріч такі заявки приймаються до 30 квітня включно (заявки, подані після 00.00 год. 1 травня 2018-го розглядатися не будуть). Сама заявка передбачає рекламно-інформаційний пакет стосовно постановки, обов'язкову відеоверсію вистави (або відеофрагмент тривалістю не менше 15 хв.).

Важливо, що заявник вистави-претендента підтверджує забезпечення організації перегляду постановки членами експертної ради - у разі включення її до подальшого лонг-листа.

Термін формування лонг-листа (цьогоріч) - до 10 травня.

Термін формування шорт-листа цьогоріч - до 10 вересня.

Важливий етап у правилах "ГРИ" - власне, перегляд вистави членами експертної ради вистав (за підсумками лонг-листа - наживо). Цей період триватиме не менше трьох місяців від дня оголошення лонг-листа.

А далі - формування шорт-листа. І оголошення номінантів премії.

КОЛИ НАГОРОДЖЕННЯ?

Термін проведення підсумкового показу фестивалю-премії (цьогоріч) - друга половина листопада. Фінал фестивалю-премії - показ вистав-номінантів у столиці (або інших містах), а також перегляд таких вистав членами журі та визначення переможців.

ЯКІ НОМІНАЦІЇ?

Найкраща драматична вистава. Найкраща вистава для дітей. Найкраща музична вистава у жанрі опери, оперети, мюзиклу. Найкраща хореографічна/балетна/пластична вистава. Найкраща вистава камерної сцени. Найкраща пошуково-експериментальна вистава.

Важливе уточнення: вистави лялькового-анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені у всіх номінаціях.

А СУДДІ ХТО?

Склад експертної ради формується ще до початку оголошення прийому заявок в НСТДУ. До складу експертної ради входять фахівці, які висвітлюють актуальні питання театрального мистецтва у ЗМІ, мають досвід роботи в експертних радах, театральних фестивалях і т.д. Склад експертної ради - 10 осіб.

А журі фестивалю передбачається на фінальному етапі. До складу такого журі входять відомі театральні фахівці-практики - як українські, так і закордонні (режисери, актори, сценографи, балетмейстери, критики). Чисельний склад журі - 5 осіб.

ЧОМУ САМЕ "GRA"?

Як пояснюють у НСТДУ, завдання такого фестивалю - зайти і показати справжнє сучасне театральне мистецтво, оскільки мистецтво театру - це насамперед гра, а будь-який фестиваль чи конкурс - то також гра. Щоби "ГРА" була цікавою й захопливою, кожен український театр має змогу висунути на здобуття премії лише одну зі своїх прем'єр, які вийшли протягом минулого року.

Фестиваль-премія "ГРА" заснований Національною спілкою театральних діячів України - за сприяння Міністерства культури України, Міністерства фінансів України, Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі