Фестиваль Марія: театр без кордонів - Культура - dt.ua

Фестиваль "Марія": театр без кордонів

7 вересня, 2018, 16:45 Роздрукувати Випуск №33, 8 вересня-14 вересня

На українських театралів чекають зустрічі з відомими митцями.

© ft.org.ua

XV Міжнародний театральний фестиваль жіночих монодрам "Марія", який відбудеться з 4 по 9 жовтня в Національному театрі ім. Івана Франка, оголосив програму заходів. 

І цьогоріч програма, як завжди, насичена. Це не тільки театральні вистави, а й прес-конференції, арт-виставки, майстер-класи, презентації нових видань про театр. 

На українських театралів чекають зустрічі з відомими митцями, які приїдуть з Литви, Польщі, Словаччини, Ізраїлю, Іспанії, Вірменії, Білорусі, інших країн.  

4 жовтня, у день відкриття фесту, будуть представлені театральні проекти: "Діти криги" (Литва), "Маргарита і Абульфаз" (Україна), "Спереду та позаду" (Польща). 5 жовтня — "Бій з тінню" (Україна), "Мері" (Алжир), "Стара жінка висиджує" (Україна). 6 жовтня — "Криваве весілля" (Іспанія", "Стіна" (Україна). 7 жовтня — "Не плачте за мною ніколи" (Україна), "Леді Макбет" (Вірменія). 8 жовтня — "Мати" (Білорусь), "Скажена голубка" (Україна). І це далеко не повний перелік вистав, у яких беруть участь Біруте Мар, Петер Чижмар, Нора Бадалян, Марек Сендек, Матеуш Новак, Марія Відель, Людмила Вороніна, Марія Брижань та інші чудові майстри. 

Тривалий час Міжнародним фестивалем "Марія" опікується народна артистка України Лариса Кадирова. Вона ідейна натхненниця і популяризаторка проекту. Власне, сама назва "Марія" — символічна, це образ легендарної української артистки Марії Заньковецької, акторська таїна якої вабить і хвилює багатьох. 

У рамках фестивалю "Марія" відбудеться презентація видань на театральну тематику. Це, зокрема, наукове дослідження доктора мистецтвознавства Валерія Гайдабури "Ганна Борисоглібська. Життя і безсмертя корифея сцени соборної України"; це книжка "Театр чудес. Мігель де Сервантес", упорядниками якої є Ірина Батько-Ступка і Дмитро Дроздовський. 

На фестивалі буде представлено й іще одну книжку, яка є видавничим проектом газети "Дзеркало тижня. Україна" і журналу "Райдуга", — "Театр, де розбиваються серця" театрального критика Олега Вергеліса. Це збірка нарисів про видатних українських акторів, серед яких Марія Заньковецька, Амвросій Бучма, Наталя Ужвій, Нонна Копержинська, Богдан Ступка. Презентація театральних видань — 4 жовтня. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво