Янукович підписав закон, що затверджує позаблоковий статус України - Архів - dt.ua

Янукович підписав закон, що затверджує позаблоковий статус України

14 січня, 2011, 10:39 Роздрукувати

Президент України Віктор Янукович підписав прийнятий парламентом 1 липня закон "Про засади зовнішньої і внутрішньої політики", повідомляє прес-служба голови держави у четвер.

Президент України Віктор Янукович підписав прийнятий парламентом 1 липня закон "Про засади зовнішньої і внутрішньої політики", повідомляє прес-служба голови держави у четвер.

Закон передбачає, що основним принципом зовнішньої політики "є дотримання Україною політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного співробітництва з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що представляють взаємний інтерес".

Прийнятий нормативний акт передбачає внесення змін до закону України "Про основи національної безпеки". Зокрема, зі статті, яка визначає пріоритети національних інтересів, виключається норма про інтеграцію України до євроатлантичного простору безпеки.

Окрім того, зі статті про основні напрямки державної політики в питаннях національної безпеки виключено норму про набуття Україною членства "в Організації Північноатлантичного договору". При цьому збережено завдання членства в Європейському Союзі "при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами СНД, а також з іншими країнами світу". Ця норма була присутня і в попередньому законі.

14 липня, екс-міністр оборони України, голова підкомітету з питань військової безпеки і оборони (фракція Партії регіонів), радник президента Олександр Кузьмук заявив про те, що Україна і Організація договору колективної безпеки (ОДКБ) могли б на політичному рівні визначити завдання і цілі своєї співпраці.

Того ж дня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив у статті для «Дзеркала тижня», що головною запорукою безпеки України у сучасних геополітичних умовах є багатовекторна та виважена політика партнерства. При цьому він закликав не відмовлятися від наявних напрацювань у співпраці між Україною і НАТО.

«Ми не будемо зрікатися чи гребувати тими значними позитивними напрацюваннями, які у нас є у співробітництві з НАТО. Політика стратегічного балансування не повинна перемістити альянс вниз по шкалі пріоритетів української зовнішньої політики. Вона радше має перемістити наголос із кінцевої мети на триваючий процес реформ», - відзначив Грищенко.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >