Янукович доручив до 1 жовтня створити Вищий спеціалізований суд - Архів - dt.ua

Янукович доручив до 1 жовтня створити Вищий спеціалізований суд

14 січня, 2011, 11:03 Роздрукувати

Президент України Віктор Янукович у четвер, 12 серпня, підписав указ про створення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Президент України Віктор Янукович у четвер, 12 серпня, підписав указ про створення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Текст указу розміщений на офіційному сайті голови держави.

Згідно з указом, Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справ має бути створений у системі судів загальної юрисдикції з 1 жовтня 2010 року в Києві.

Окрім того, іншим своїм указом Янукович поклав на адміністрацію президента представництво в судах України інтересів голови держави та створених ним для виконання своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб.

Нагадаємо, закон «Про судоустрій та статус суддів», що передбачає створення згаданого суду, був прийнятий парламентом 7 липня.

Закон передбачає створення Вищого спецсуду для розгляду цивільних і кримінальних справ, який буде діяти як суд касаційної інстанції; зменшення кількості суддів ВСУ; обмеження функцій ВСУ; ліквідацію військових судів; обов'язкове призначення членами ВРЮ суддів, обраних безстроково.

Законом встановлюється порядок, згідно з яким кожен суд загальної юрисдикції є окремим розпорядником бюджетних коштів.

Нагадаємо також, що в одній з публікацій «Дзеркала тижня» віце-президент Апеляційного суду (Базель-Ландшафт, Швейцарія) Штефан Гасс заявив, що цей закон може призвести до того, що Верховний суд в Україні буде майже «знищено».

«Хоча законопроект («Про судоустрій та статус суддів України»- ред.) містить багато суттєвих удосконалень, в плані відповідності європейським судовим стандартам є ще чимало положень, які не досягли цих стандартів, - відзначив Гасс. - Верховний суд буде майже «знищено», це є унікальним становищем у європейському конституційному праві».

При цьому швейцарський юрист піддав критиці законопроект через надмірно ускладнену процедуру судочинства, яка може призвести до затягування судових процесів.

6 серпня стало відомо, що судді ВСУ вирішили звернутися до президента, парламенту і Кабінету міністрів з проханням переглянути перехідні положення закону «Про судоустрій та статус суддів».

Пізніше заступник голови адміністрації президента-керівник Головного управління з питань судової реформи і судоустрою Андрій Портнов заявив, що даний суд з першого листопада розпочне працювати.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >