Валютні кредити – однозначно законні - Архів - dt.ua

Валютні кредити – однозначно законні

12 лютого, 2011, 10:20 Роздрукувати

Індивідуальна валютна ліцензія при валютному кредитуванні не потрібна, а тому реальних законних підстав для визнання незаконними видач позик в іноземній валюті немає.

 

 

Таку думку висловив заступник директора Інституту держави і права ім. Корецького НАН України Володимир Нагребельний під час круглого столу «Валютно-правові ризики для національної безпеки: як далеко можуть зайти наслідки судового оскарження валютних кредитів», організованого 8 лютого 2011 року Лігою фінансового розвитку за підтримки тижневика «Дзеркало тижня. Україна» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP).

Коментуючи рішення Вищого спеціалізованого суду України з цивільних і кримінальних справах про нелегітимність видачі валютного кредиту, експерт назвав його «завідомо незаконним», оскільки в аналогічних правових ситуаціях суддя виносила протилежні рішення.

На думку Нагребельного, попри відсутність підстав для двозначної інтерпретації положень Декрету про валютне регулювання і контроль, не завадить, щоб регулятори цих питань – Кабмін та НБУ – чіткіше унормували ці питання, а Вищі спеціалізовані суди – Вищий господарський суд та Вищий суд з розгляду цивільних і кримінальних справ – надали рекомендацій щодо однакового застосування судами законодавства. Паралельно з цим варто напрацьовувати відповідні зміни до законодавства.

З озвученою позицією не зовсім погодився  голови Ради суддів господарських судів Олександр Удовиченко. Він серед іншого зазначив, що таки існує правова колізія, яка породжує можливості для подвійних інтерпретацій нормативної бази.

«Офіційне тлумачення може давати Конституційний суд. Якщо шлях до законодавця важкий, можна звернутися ще до Конституційного суду, який вже чітко скаже, і рішення Конституційного суду обов’язкове для суддів і судів», - зазначив Удовиченко.

За словами члена правління, директора юридичного департаменту НБУ Віктора Новікова, Нацбанк наразі активно працює з народними депутатами (зокрема, Юрієм Воропаєвим) щодо опрацювання законопроекту 0925 («Про валютне регулювання і валютний контроль»), який має усунути зазначені протиріччя.

«Ми сподіваємося, що на цій сесії цей законопроект буде розглянутий Верховною Радою. Він в собі вміщує не тільки питання Декрету (про валютне регулювання і контроль), а й розрахунків в іноземній валюті за експортно-імпортними операціями», - розповів Новіков.

На думку народного депутата Василя Горбаля, сьогодні сприятливий час, щоб до наступних виборів прийняти необхідні законодавчі зміни у парламенті. Водночас народний обранець визнав, що зробити це буде непросто з огляду на слабкість банківського лобі у ВР.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >