Уряд Японії відмовився від відвідин храму Ясукуні - Архів - dt.ua

Уряд Японії відмовився від відвідин храму Ясукуні

14 січня, 2011, 11:05 Роздрукувати

Члени японського кабінету міністрів на чолі з прем'єром Наото Каном не відвідали 15 серпня церемонію у токійському сінтоістськмому храмі Ясукуні, в якому вшановують усіх "полеглих за імператора і Велику Японію".

Члени японського кабінету міністрів на чолі з прем'єром Наото Каном не відвідали 15 серпня церемонію у токійському сінтоістськмому храмі Ясукуні, в якому вшановують усіх "полеглих за імператора і Велику Японію".

За його словами, "я чітко заявив свою позицію при вступі на посаду. Я розраховую, що народ її зрозуміє". Кан підтвердив, що принципово відмовився від візиту до храму, який у низці країн вважається втіленням "японського мілітаризму".

Повідомляється, що генеральний секретар кабінету міністрів Йосіто Сенгоку розповів, що всі члени уряду "добровільно відмовилися" від паломництва до Ясукуні. Мотивуючи причини свого рішення, міністр транспорту Сейдзі Маехара особливо відзначив той факт, що до поминальних списків святилища внесено "військових злочинців", засуджених до смертної кари Міжнародним військовим трибуналом у 1948 році.

У свою чергу, міністр юстиції Кейко Тіба звернула увагу на необхідність "брати до уваги почуття сусідніх країн".

Відзначається, що паломництва японських офіційних осіб до храму Ясукуні викликають дипломатичні протести низки сусідніх держав, перш за все КНР та Республіки Корея, а також антияпонських виступів у них, тому більшість японських прем'єрів і міністрів останніх років утримувалися від подібних кроків. Проте вперше жоден член чинного уряду не відвідає храм 15 серпня.

15 серпня вважається в Японії днем закінчення війни на Тихому океані та Другої світової війни, оскільки у цей день в 1945 році імператор Хірохіто виступив по радіо зі зверненням до народу, в якому повідомив про необхідність "винести нестерпне", тобто прийняти умови Потсдамської декларації союзних держав про беззастережну капітуляцію Японії.

За матеріалами Известий

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >