У Японії згадують жертв атомного бомбардування Хіросіми. На церемонію вперше прибув посол США

Поділитися
У п'ятницю, 6 серпня, в Японії проходять траурні заходи у зв'язку із 65-ю річницею атомного бомбардування американською авіацією міста Хіросіма під час Другої світової війни. На церемонії вперше побував посол США у цій азіатській країні.
У п'ятницю, 6 серпня, в Японії проходять траурні заходи у зв'язку із 65-ю річницею атомного бомбардування американською авіацією міста Хіросіма під час Другої світової війни. На церемонії вперше побував посол США у цій азіатській країні.На жалобні заходи також вперше приїхали представники ядерних держав Великої Британії та Франції, а також генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Загалом у церемонії беруть участь представники 74 країн світу. Посол США Джон Рус - перший офіційний представник Вашингтона, який відвідав Хіросіму у річницю бомбардування. Раніше Сполучені Штати ігнорували ці церемонії. Сьогодні голова американської дипмісії схилив голову на хвилині мовчання разом з Пан Гі Муном. «Для мене велика честь стати першим генсеком ООН, який відвідав церемонію в Хіросімі. Ядерне роззброєння і нерозповсюдження - це найвищий пріоритет діяльності ООН», - заявив генеральний секретар ООН (на фото). При цьому Джон Рус не виступав на церемонії. Він лише обмежився короткою заявою після траурних заходів, у якій підкреслив, що «заради майбутніх поколінь ми повинні продовжити спільну роботу, щоб прийти до без'ядерного світу». Прем'єр-міністр Японії Наото Кан у своїй промові сказав, що люди, які пережили події серпня 1945, мають стати «спеціальними посланцями» ядерного роззброєння, щоб нагадувати людству, що «жах і страждання», спричинені бомбардуваннями Хіросіми, а три дні потому - Нагасакі, не повинні повторитися. Сполучені Штати 6 серпня 1945 скинули на Хіросіму уранову бомбу «Малюк». У результаті вибуху місто було практично стерте з лиця землі, загинули близько 250 тисяч осіб. Через три дні, 9 серпня, США завдали ще одного удару по японському місту - бомба під назвою «Товстун» була скинута на Нагасакі. У результаті загинули більше 100 тисяч людей. Бомбардування Хіросіми і Нагасакі залишаються першим і останнім в історії людства випадком бойового застосування ядерної зброї.

За матеріалами: CNN, Голос Америки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі