Проекти
 • Шевченко без башти

  Домодерні стереотипи в сприйнятті національного героя і символу гальмують українців.
 • Що важливо знати про конфлікт в Сирії

  Карта Сирії - немов ковдра зі строкатих клаптиків. Ось райони, контрольовані урядовими військами. А ось анклави помірної сирійської опозиції, яка намагається повалити президента Башара Асада. Тут територія прихильників "Ісламської держави", що створюють квазіхаліфат на основі шаріату. Там - зона сирійських курдів, які прагнуть зміцнити свою автономію на півночі країни.
 • Захоплені життям. Історії успіху ветеранів АТО. Дніпро

  Статистики немає. Але дивовижних випадків, коли ветерани швидко досягають успіху в мирному житті і починають жити по-новому, не так і багато.
 • Доля і долі

  Озирнутися. Побачити долю України через долі різних людей. З такою пропозицією DT.UA звернулося до півсотні людей, чий погляд на чвертьстолітню історію новітньої України нам видавався особливо цікавим. Журналістам, письменникам, митцям, представникам різних поколінь ми запропонували поділитися оповідками про тих, чиї долі та вчинки вразили за останні 25 років. За роки Незалежності. 
 • Театр. Фотосесія

  ZN.UA підбиває підсумки сезону.
 • Листи з "того" боку, або З гетто з любов'ю

  Що я знаю про війну? Тепер уже дуже багато, а раніше читала про неї в книжках, а ще багато чого запам'ятала з розповідей своєї бабусі. Ми підсміювалися над бабцею, коли вона сушила сухарі і ховала їх у торбинку. Тепер я їх сушу і ховаю. Ми не розуміли, чому було так багато біженців,  і чому вони пішки тяглися з одного кінця СРСР в іншій. Тепер у Донбасі їх теж тисячі. Щоправда, пішки наважуються йти одиниці. Здебільшого виїжджають на авто й переповненими автобусами.
 • Brexit: Піти не прощаючись

  Можливий вихід Великобританії з ЄС, так званий Brexit (British exit), вже став подією, незалежно від результатів референдуму 23 червня. Хоч би як розділилися голоси, ситуація буде вже іншою порівняно з тією, що була б, якби питання виходу взагалі не порушувалося. У будь-якому випадку будуть ті, що виграли, і ті, що програли. Вони вже зробили свої політичні ставки.
 • Українська Антарктида

  Чи потрібна Україні Антарктида? Це питання виникало, коли випала нагода отримати свою антарктичну станцію. Країна перебувала в економічному занепаді і багато хто сумнівався, чи "потягне" бідна Україна її утримання. Це питання час від часу виникає і сьогодні. Наприклад, в ситуації, коли повернення полярників додому після річної зимівлі виявляється під загрозою через відсутность коштів в бюджеті на фрахтовку судна.
 • Транзитні долі. 10 історій про жінок без певного місця проживання

  У нового покоління, швидше за все, свята під назвою "8 березня" вже не буде. Але для покоління нинішнього цей день — ще один привід згадати про мам і сестер, коханих і доньок. Про тих, хто з нами поруч і кого любимо без ніяких свят. Два роки тому в усіх нас з'явилися нові сусіди. Нові мами з візочками. Нові бабусі в черзі. Нові продавчині в магазині поблизу дому. Переселенці, що шукають мирного життя в чужих містах. Переселенці, жорстко пропечатані штампом "малоосвічених маргіналів із Донбасу". Але насправді вони різні…
 • Військова стратегія України: результати за рік

  Міністерство оборони та збройні сили в 2015 році переживали бурхливе процес зростання і перетворень, і щоб оцінити вектори розвитку, варто подивитися на пріоритети і основні досягнення за підсумками року. Отже, що змінилося в кращий, і у гірший бік, де застій, де слова не відповідають справам? Це особливо важливо після ухвалення Держбюджету на 2016 рік, де витрати на оборону виросли до рекордних 5% ВВП. Суспільство має бачити і розуміти, куди йдуть бюджетні кошти. Ми спробуємо коротко проаналізувати, що було зроблено на основних напрямках розвитку оборонного відомства.
 • Батьківщина. Щоденник

  Це не спроба написати історію країни за 24 роки. Це шанс заново прожити минуле, осмислити пережите, поділитися побаченим. Це не літопис великих справ і віх, це замальовки про значні події і маленьких людей. Це не документальна хроніка, хоча жодна з історій не є вигаданою. Це 25 оповідань про країну, яка жива, поки ми її любимо. Поки ми за неї боремося.
 • Децентралізація: основні позиції, ризики, прогнози

  Реформа системи управління країною і передача повноважень та фінансів громадам може стати неминучістю. Про це говорить не тільки очевидний поспіх Венеціанської комісії, яка в цілому одобрила проект Конституції в частині децентралізації, але й посилені потуги нашої Конституційної комісії, яка дотягує документ з урахуванням європейських рекомендацій.
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60