"Привіт" "Привату"

Поділитися
"Привіт" "Привату"
На думку DT.UA, онищенківський "привіт" для "Привата" не що інше, як черговий "постріл" у тривалій та несвоєчасній міжолігархічній війні, якій президент навіть не намагається покласти край. Постріл, швидше за все, холостий. Але це не знімає з порядку денного проблему самого банку, начиненого "цвяхами" і "гайками". Ні влада, ні МВФ, ні НБУ не знають, які "дротики" перерізати. А таймер невблаганний...

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про націоналізацію ПриватБанку. Народний депутат Олександр Онищенко з групи "Воля народу", очолюваної Ігорем Єремєєвим, у четвер зареєстрував у Верховній Раді законопроект №2365 про заходи, спрямовані на націоналізацію ПАТ КБ "ПриватБанк" - найбільшої української банківської установи.

Інформація про реєстрацію законопроекту в четвер, 12 березня, з'явилася на сайті Верховної Ради, однак станом на 16.00 п'ятниці його текст іще не був опублікований.

DT.UA звернулося до народного депутата з проханням роз'яснити ситуацію. У відповідь О.Онищенко пояснив, що 12 березня до обіду зареєстрував законопроект і передав його повний текст і пояснювальну записку до нього. "Причини, через які на сайті парламенту текст законопроекту досі не з'явився, мені не відомі", - зазначив депутат.

На прохання нашого видання помічниця О.Онищенка переслала редакції текст законопроекту, з яким можна ознайомитися на сайті DT.UA повністю. У пояснювальній записці до документа його автор обґрунтовує свою ініціативу необхідністю гарантувати економічну безпеку держави, стабілізувати банківську систему, мінімізувати можливі збитки для економічної та фінансової систем України. А також "необхідністю реалізації оперативних заходів щодо протидії розгортанню негативних явищ у банківській системі України".

При цьому "розмір відшкодування власнику майна, яке підлягає націоналізації, встановлюється рівним ринковій вартості майна та збитків, завданих власнику в результаті націоналізації".

У ПриватБанку законопроект оцінили як нереалістичну провокацію. "Це провокація і дурість, яка не має стосунку до економічної реальності та законодавчого процесу", - наводить "Інтерфакс-Україна" коментар фінустанови на відповідну ініціативу.

За даними DT.UA, керівництво Національного банку України стривожене ситуацією, яка може розгорнутися навколо цього законопроекту, і не вважає реалістичним його ухвалення Верховною Радою. За даними НБУ, у ПриватБанку зосереджено 26% обсягу вкладів фізичних осіб за банківською системою і 15% активів банківської системи, а сама кредитна організація є найбільшим банком України з активами 204,6 млрд грн на кінець 2014 р. і має статус ощадного спеціалізованого (кошти фізичних осіб становлять понад 50% пасивів банку).

ПриватБанк входить до так званої групи "Приват", співвласником якої є Ігор Коломойський. За даними установи, на початок 2015 р. його найбільшими акціонерами залишалися бізнесмен Геннадій Боголюбов і І.Коломойський (по 36,98%), а також Triantal Investments Ltd (16,23%).

Зазначимо, що ПриватБанк є основним одержувачем рефінансування, яке виділяється НБУ і рахунок якого йде на десятки мільярдів гривень.

У січні й лютому нинішнього року цьому банку було виділено стабілізаційні кредити на суму 2,38 млрд і 2,28 млрд грн відповідно "для забезпечення своєчасного виконання банком своїх зобов'язань перед вкладниками - фізичними особами". За офіційною статистикою Нацбанку, в 2014 р. ПриватБанк одержав рефінансування терміном від 30 днів на суму близько 20,8 млрд грн, причому стабкредити (які надаються мінімум на два роки) з них становили 9,9 млрд грн. З подробицями можна ознайомитися у статті В.Пасочника і Ю.Сколотяного "Девальваційний керосин" (DT.UA №7 від 27 лютого 2015 р.).

Нагадаємо, що мажоритарний власник ПриватБанку Ігор Коломойський нещодавно порушив тему націоналізації, заявивши на засіданні спецкомісії ВР з питань приватизації про необхідність переглянути результати приватизації колишнього держхолдингу "Укррудпром", стверджуючи, що вона відбулася незаконно.

Крім того, І.Коломойський, звернувшись до судів з приводу "Західенерго" та "Закарпаттяенерго", дав старт кампанії реприватизації, покликаної відновити зневажену справедливість унаслідок сумнівних угод між політиками та олігархами за всі попередні роки.

Відомо також про складні стосунки між Онищенком і Коломойським. Онищенка неодноразово критикували у програмах телеканалу "1+1".

Також відомо, що Онищенко має відчутний вплив на міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, до чиєї сфери відповідальності входять питання, у вирішенні яких зацікавлений Коломойський.

На думку DT.UA, онищенківський "привіт" для "Привата" не що інше, як черговий "постріл" у тривалій та несвоєчасній міжолігархічній війні, якій президент навіть не намагається покласти край. Постріл, швидше за все, холостий. Але це не знімає з порядку денного проблему самого банку, начиненого "цвяхами" і "гайками". Ні влада, ні МВФ, ні НБУ не знають, які "дротики" перерізати. А таймер невблаганний...

Інф. DT.UA

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі