Статті
 • Оксана Онищенко

  ЗНО — ватерпас реформ

  З перших днів свого існування зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) сприймалося як інструмент боротьби з корупцією при вступі. Але за десять років фокус суспільної уваги до освіти змінився. Нам недостатньо боротьби з корупцією, йдеться про реформування всієї системи освіти — від школи і до вишу.
 • Петро Кралюк

  Наша "неправильна" революція 1917–1920 років

  Події 1917–1920 рр. в Україні часто іменуються визвольними змаганнями. Однак цей термін має певною мірою аморфний, невизначений характер. Є й конкретніше означення — Українська революція.
 • Володимир Кравченко

  Міст, який руйнують Анкара і Брюссель

  Днями Ердоган заявив, що голосування на референдумі на користь розширення президентських повноважень буде найкращою відповіддю "жорстокій і фашистській", "антиісламській і антитурецькій" Європі. Однак платою за мобілізацію турецького електорату стало різке погіршення відносин між Туреччиною і ЄС. Чи буде це погіршення прелюдією до катаклізму, багато в чому залежить від того, чи визнає Євросоюз результати референдуму.
 • Альона Гетьманчук

  Україна—Польща: партнерство без патронату і передумов

  У Києві часто не усвідомлюють, наскільки зріс за останні роки рівень суспільних контактів між Україною та Польщею.  Сьогодні є унікальний шанс розбудувати партнерство між Україною та Польщею не лише на рівні держав, а й на рівні суспільств. Головне, правильно ним скористатись.
 • Валентина Самар

  Підхід. Обхід. Фіксація. Як китайські та турецькі компанії порушують режим санкцій у Криму

  У подорожчанні Криму для Росії величезну роль могли б відіграти дві держави, чия підтримка поки що дуже допомагає Росії у подоланні випробувань, які "звалилися" на неї в окупованому Криму внаслідок санкцій. Це Туреччина, бізнес якої добряче продірявив морську блокаду Криму, і Китай, бізнес якого врятував Росію від блекауту, виручив на будівництві енергомосту й негласно заходить на півострів як інвестор. 
 • Сергій Жуков

  Склад проблем

  Чи мало місце розкрадання на арсеналі в Балаклії? І якщо так, то чи стала НП спробою приховати факти злочинів, чи диверсія (або недбалість) просто зіграли на руку злочинцям — встановлюватиме слідство. У будь-якому разі, НП на одному з найбільших складів боєприпасів в Україні — удар по репутації і боєздатності країни.
 • Валентин Бадрак

  "Миротворчий" маневр як можливий сценарій Путіна

  Є думка, що воєнна агресія Кремля проти Української держави може трансформуватися в більш витончену, хоча й не менш небезпечну форму. В "миротворчу", яка цілком може відповідати гібридному духу нинішньої війни й водночас стати для Кремля обхідним маневром. 
 • Олег Вергеліс

  День театру. Буде вам "Щастя"

  Напередодні Міжнародного Дня театру є нагода підбити підсумки перегонів, пов'язаних з театральною премією "Дзеркало сцени" (ініціатор і засновник DT.UA). Театральні критики визначили кращі столичні драматичні вистави 2016-го, поставлені молодими режисерами (котрим не більше 30 років).
 • Володимир Костєв

  Аграрна сфера: якір або компас?

  На сьогодні реальне майбутнє впирається у виснажену  інвестиційним голодом  економіку. Очікування, що нашу металургію візьме під своє крило Китай, а хімічну промисловість — Німеччина, утопічні. Водночас є сфера, що викликає інтерес в інвесторів, — земельні ресурси, навколо яких виникла дуже непроста ситуація. 
 • Євген Зарудний

  Блокадна "краватка Шермана"

  Коли генерал армії Союзу Вільям Текумсе Шерман віддавав наказ заблокувати переміщення ворожих військ і вантажів на певній ділянці залізниці сепаратистів, його солдати розбирали залізничну колію, багаттями розжарювали рейки, а потім обкручували ними стовбури дерев, які для цього підходили. Називалося це "краватка Шермана".
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57