Статті
 • Олександр Сушко

  Мюнхен, що знайшов себе

  Для Центральної Європи поняття "Мюнхен" містить стійкий історичний символізм. Згадку про "Мюнхен-1938" спічрайтери за інерцією продовжують включати у промови учасників щорічної Мюнхенської безпекової конференції, коли прагнуть підкреслити неприйнятність політики "умиротворення агресора" та політичних домовленостей "про нас без нас".
 • Ініціативна група "Першого грудня"

  Не даймо сліпій ненависті запанувати над нами

  Війна, яку агресор Російська Федерація вже майже три роки веде проти України, суттєво змінила наше життя. Ця війна принесла та приносить нашій країні численні людські втрати й тяжкі економічні та моральні наслідки. Всі події в країні і вчинки тих, хто обтяжений владою та впливами, сьогодні слід аналізувати на тлі невинних жертв, покалічених тіл та зруйнованих хат. І, на жаль, далеко не всі з нас витримують це випробування.
 • Ольга Скрипник

  Сімейний лікар. Як його вибирати?

  МОЗ попереджає: до 1 липня кожен повинен вибрати собі сімейного лікаря.  Те, що люди отримали право вибирати лікаря незалежно від місця реєстрації, безперечно, позитив. Але як у наших реаліях знайти не просто сімейного лікаря, а хорошого? 
 • Олександр Сергієнко

  Фатальний крок прем'єра

  На монопольних ринках тариф — це компроміс між виробником і споживачем, а в наших реаліях питання оплати комуналки — це питання мовчазної згоди населення, оскільки насправді люди платять з доброї волі, й примусити їх платити неможливо. Це, до речі, й показав досвід минулого року.
 • Юлiя Самаєва

  (Не)гідна старість

  Немає сумнівів, що частина зарплат перебуває в "тіні", — 47 тис. керівників компаній і фірм торік офіційно одержували мінімальні зарплати. Але чи велике бажання бізнесу розлучатися зі схемами й прощатися з оптимізаціями? Десятки тисяч "топ-менеджерів", які одержують мінімалку, — це не тільки масштаб "тіні", але і яскрава ілюстрація бажання громадян платити до Пенсійного фонду та їхньої віри в те, що держава зможе забезпечити їм гідну старість.
 • Оксана Сироїд

  Скальпель

  Кілька жадібних і залежних людей, які контролюють усі державні інститути в Україні, впродовж трьох років не лише заробляють на війні, а й, цинічно прикриваючись патріотичною риторикою, знову перетворюють нашу країну на російську колонію. 
 • Олег Вергеліс

  Ігор Абрамович: метаморфози арт-ринку

  Недавні події в Центрі візуальної культури (навколо виставки Д.Чичкана "Втрачена можливість") — яскраве свідчення того, що сучасне українське мистецтво цілиться і влучає в саме серце місцевого соціуму.  Але чи долітає воно далі?  Про це та інше в інтерв'ю DT.UA розповідає, мабуть, найвідоміший арт-дилер країни Ігор Абрамович.
 • Сергій Рахманін

  Залісся

  Я дуже мало знаю про війну. З кожною поїздкою, я переконуюся, що майже нічого про неї не знаю. Хоча відчуваю її точніше, ніж ті, хто черпає знання про те, що відбувається на Сході з телевізора та Інтернету. Моя війна — міріади уламків, підібраних в різних місцях ще недавно мирного краю.
 • Ольга Кашпор

  Наш біль. Від "А" до "Щ"

  Йти додому відразу не було сил. Хотілося негайно бачити їх очі. Звірити годинники, намацати землю під ногами. Добре, що тут поруч. З кінотеатру — на Майдан. Тут досі витає еталонне відчуття — як має бути. Як повинно було б бути зараз, якщо дивитися очима тієї зими. Взимку, коли добро і зло мали чіткі межі, переконання були міцніші барикад, а правда — голою і безкомпромісною, як козак Гаврилюк.
 • Александр Хуг

  Надія на мир в бабусиних очах

  Приголомшливі масштаби насильства не стали несподіванкою. Ми вже неодноразово бували  свідками ескалації ситуації: Донецький аеропорт, Широкине, Павлопіль, Дебальцеве, Попасна—Первомайськ і Світлодарськ. Власне, ми бачили, що насувалася загроза погіршення ситуації,  і попереджали про це в наших щоденних звітах. Ознаки завжди однакові, такими вони були й  перед подіями в Авдіївці та Ясинуватій. 
Реклама
USD 27.04
EUR 28.49