Статті
 • Костянтин Федоренко

  Італія: референдум проти істеблішменту

  Референдум про внесення змін до Конституції, який відбувся в Італії 4 грудня, має шанси стати ще одним помітним ударом по сучасному західному світоустрою. Втім, панікувати передчасно: щоб таке сталося, мають збігтися відразу кілька чинників.
 • Микола Хавронюк

  Як би нам створити ВАС?

  Новим Законом "Про судоустрій і статус суддів" (далі — Закон), який набрав чинності 30 вересня 2016 року, передбачено утворення Вищого антикорупційного суду (далі — ВАС).  Законом визначено лише, що цей суд повинен здійснювати правосуддя як суд першої інстанції і розглядати справи, які процесуальним законом буде віднесено до його юрисдикції.  Яким же має бути закон про ВАС? 
 • Леся Литвинова

  Верифікація: як вбити ідею

  Оператори якогось кол-центру телефонували переселенцям від імені Міністерства фінансів і уточнювали ПІБ, дату народження, місце попередньої прописки й адресу фактичного проживання на даний момент. Якщо ж здивований співрозмовник відмовлявся називати персональні дані, йому повідомляли, що це може позначитися на одержанні ним соціальних виплат. 
 • Олег Вергеліс, Катерина Константинова

  Архітектура розбрату (фасад на Андріївському)

  Нова й поки що не завершена будівля київського Театру на Подолі цього тижня стала головним ньюсмейкером у країні.  DT.UA згадує передісторію архітектурного скандалу; вислуховує головного його "винуватця", архітектора Олега Дроздова; дослухається полярних думок небайдужих українців.
 • Ольга Скрипник

  Реформа екстреної медичної допомоги — буде боляче

  Добігає кінця четвертий рік реформування швидкої медичної допомоги.  За чотири роки не вдалося виконати, певно, й половини завдань, намічених ще у 2012 р., коли ухвалювали Закон України "Про екстрену медичну допомогу" та запускали пілотні проекти. Однак на обрії вже маячить нова реформа ЕМД, яку форсує керівництво Міністерства охорони здоров'я. 
 • Юлiя Самаєва

  Ніна Южаніна: "Ми не зможемо Податковим кодексом вирішити проблеми решти законодавства"

  Наступний тиждень буде вкрай важливим для українського бізнесу, адже парламент повинен встигнути ухвалити розроблені Міністерством фінансів так звані антикорупційні податкові законопроекти (№5132, 5368 і 5369).  Та щойно документи було передано до парламентського комітету, у громадськості та експертів виникло чимало запитань як з приводу змін, що вносяться до документів, так і щодо процесу їхнього опрацювання. DT.UA адресувало ці та інші запитання голові комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніні ЮЖАНІНІЙ.
 • Володимир Чопенко

  Земля. Дубль №… Мотор!

  Три ерзац-сценарії — законопроекти з претензією на ринок землі. В одному з них автори на головну роль обрали емфітевзис — вихідця із Римської імперії, чужинця в українських реаліях, якого забракувало Головне науково-експертне управління Верховної Ради.
 • Віталій Дем’Янюк

  Ментальність як драйвер економіки

  Минуло чверть століття відтоді, як Україна здобула незалежність. Чи відчули ми за цей час позитивні зміни, чи вважаємо себе успішними, а свою державу — благополучною? І якщо немає глобального покращення, то, можливо, це означає неправильний алгоритм дій?
 • Юлія Мостова

  Пірнають усі!

  "І приймеш ти смерть від коня свого" — чомусь саме цей рядок спав на думку після ознайомлення з "пробниками" одкровень народного депутата Олександра Онищенка, який таємно задокументував аудіо- і відеофакти політичної корупції Петра Порошенка і двох його конфідентів — нагонича Ігоря Кононенка і ловця Макара Пасенюка. 
 • Сергій Куюн

  Осінні "курчата" паливного ринку

  Осінь — час підбиття підсумків. Стосовно українського ринку нафтопродуктів ця традиційна процедура відбувається в рамках конференції Petroleum Ukraine 2016, що проходила в Києві 15–16 листопада. Цього року в центрі уваги аудиторії були питання зміни структури поставок, появи нових напрямків імпорту світлих нафтопродуктів і скрапленого газу, фіскальна політика на паливному ринку України та інших країн.
Реклама
USD 26.02
EUR 27.92