Статті
 • Юлія Кириченко

  Законопроект "Про Конституційний Суд України" пропонує узаконити псевдоконкурс для кандидатів на посаду суддів КСУ

  Однією з основних конституційний новел, спрямованих на зменшення політичного впливу, є конкурсний відбір кандидатів на посаду суддів Конституційного Суду (ч.3 ст. 148 Конституції). Порядок такого конкурсного відбору має встановлювати саме Законопроект, який розглядатиметься завтра. Проте Законопроект фактично нівелює конституційну новелу щодо конкурсного відбору кандидатів на посаду суддів КСУ.
 • Павло Клімкін, Франк-Вальтер Штайнмайєр

  25 років дипломатичних відносин між Німеччиною та Україною

  Рівно 25 років тому наші обидві країни встановили між собою дипломатичні відносини. Цьому передували епохальні політичні зміни: возз'єднання Німеччини, закінчення холодної війни, розвал Радянського Союзу, незалежність України — протягом короткого часу старий ялтинський устрій був переборений, почалося становлення нового світового устрою.
 • Віктор Цвіліховський

  Муза в окупації

  У ті важкі часи киянам ішлося про виживання. Проте й в умовах голоду і холоду, загроз бути розстріляним або відправленим на примусові роботи до Німеччини були люди, які не забували про культуру. То яким же було культурне життя за нацистської окупації?
 • Юрій Касьянов

  "Піджаків" призивають на війну

  Досі — по трьох роках війни — не проведено реформи військової освіти і не вибудувано стрункої системи військової підготовки різних груп населення. Генштаб працює в авральному режимі, затикаючи дірки погано підготовленими людьми, які не бажають служити.
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе

  "Мост" чи форпост?

  Один з прихильників концепції "умиротворення Росії", колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер любить повторювати тезу, що Україна повинна стати мостом між Заходом і Росією. Але для нас ця метафора неприйнятна. Хоча б тому, що міст в умовах військових дій — перший кандидат на ліквідацію: його або підривають диверсанти, або розстрілює артилерія, або авіація бомбить.
 • Юлiя Самаєва

  "Тщательней надо, ребята!" Або що не так з медичною реформою

  Прем'єр Гройсман, представляючи медичну реформу, не випадково звернувся до фармацевтів, зазначивши, що будь-який саботаж починань уряду жорстко припинятиметься. Досвід здійснення схожих реформ в інших країнах, та й пілотний проект із реімбурсації, який проходив кілька років тому в Україні, кажуть про одне — будь-яке починання може бути поховане його кінцевими виконавцями.
 • Олександр Сушко

  "Ігри великих": як Україні не загратися в гру, що не відбудеться?

  З легкої руки відставних американських стратегів та українських постолігархічних філантропів Україною котиться інтелектуальна хвиля — як би нам продати щось таке, що "сильні світу цього" захотіли б у нас купити і натомість гарантували нам мир?
 • Сергій Кораблін

  Стара картина в новорічному інтер'єрі

  Рік, що минає, навряд чи можна назвати скупим на події, а більшість з них — довгоочікуваними. Вони виявилися просто закономірними. І радіти їм змогли лише одиниці. Останній тому приклад — націоналізація Приватбанку.
 • Станіслав Васін

  Донбас-2017: три сценарії

  Аналітичне прогнозування української дійсності перетворилося сьогодні на один з різновидів хобі: це водночас і складно, і неймовірно легко.
 • Олександр Шаров

  Ще раз про любов

  Врешті-решт, після триденної дискусії (як у стінах Нацбанку, так і в сусідніх будівлях) рада НБУ затвердила "Основні засади грошово-кредитної політики" у варіанті,  який важко назвати компромісним  (хоча певні стилістичні зміни й було внесено). Однак у цілому, як кажуть, "легенду змінено, але ціль залишилася тією самою".
Реклама
USD 27.49
EUR 29.32