Збірна Німеччини в овертаймі переграла Аргентину, вчетверте вигравши чемпіонат світу © facebook.com/AFASeleccionArgentina
Німці зуміли-таки зламати насичену оборону аргентинців. Відбулося це вже в додатковий час, коли всі подумки готувалися до серії пенальті.

Збірна Німеччини обіграла Аргентину 1:0 у фіналі чемпіонату світу-2014, вчетверте завоювавши чемпіонський титул.

Перемогу німцям в додатковий час приніс атакуючий півзахисник Маріо Гетце, який замкнув простріл Андре Шюррле.

Таким чином, збірна Німеччині вперше з європейських команд зуміла завоювати золото світових форумів у Новому Світі і в протистоянні з південноамериканською збірною.

Нагадаємо, раніше збірна Німеччини ставала чемпіоном світу у 1954, 1974, 1990 роках.

Як і очікувалося, поєдинок пройшов у напруженій боротьбі з перевагою збірної Німеччини. Аргентина віддала перевагу грі на контратаках, і досягала успіху в них. Тим не менше, німці діяли досить надійно, а в деяких моментах футболістам "альбіселесте" не вистачало холоднокровності.

На 20-й хвилині Гонсало Ігуаїн вийшов на ударну позицію після помилки Тоні Крооса, але не зумів переграти Мануеля Нойєра. А незабаром Ігуаїну вдалося забити - щоправда, за мить до цього було зафіксовано положення поза грою. Ще один шанс втратив вже і Ліонель Мессі, а під завісу першого тайму могли відкрити рахунок європейці - після потужного удару Бенедикта Хеведеса аргентинців врятувала штанга.

Потім небезпечні моменти виникали біля воріт тієї чи іншої команди досить рідко, і цілком логічно, матч переступив рубіж основного часу і перейшов в овертайм. На 92-й хвилині Серхіо Ромеро дивом зреагував на удар Шюррле, а незабаром Родріго Паласіо, який вийшов на заміну, був близький до взяття мети, перекинувши вийшов з воріт Нойєра. Але - м'яч полетів повз.

Розплата за марнотратство настала досить швидко: в одній з швидких атак Шюррле прострілив у штрафний, де на ударну позицію вийшов Гетце. Удар баварця був точним і красивим - Ромеро не зумів виручити.

Під завісу аргентинці спробували домогтися нічийного результату навалою на ворота Нойєра, але нічого небезпечного створити не зуміли. Не допоміг і Мессі - одного разу він ударив головою метрів з 12-ти вище воріт, а потім по-регбійному виконав штрафний, відправивши м'яч набагато вище цілі.

Фінал

НІМЕЧЧИНА - АРГЕНТИНА - 1:0 д.в. (0:0, 0:0, 1:0)

Гол: ГЕТЦЕ (Шюррле), 113.

Німеччина: Нойєр, Лам, Хуммельс, Боатенг, Хеведес, Мюллер, Швайнштайгер, Кроос, Крамер (Шюррле, 31), Езіл (Мертезакер, 120), Клозе (Гетце, 88).

Аргентина: Ромеро, Сабалета, Гарай, Демікеліс, Рохо, Перес (Гаго, 86), Маскерано, Більяр, Мессі, Лавессі (Агуеро, 46), Ігуаїн (Паласіо, 78).

Попередження: Швайнштайгер, 29. Хеведес, 34. Маскерано, 64. Агуеро, 65.

Судді: РІЦЦОЛІ, Фаверані, Стефані (всі - Італія).

13 липня. Ріо-де-Жанейро. Стадіон "Маракана".

Нагадаємо, що Аргентина на шляху до фіналу не зазнала жодної поразки, здобувши три перемоги у груповому турнірі, а потім обігравши Швейцарію, Бельгію та Нідерланди. Двічі аргентинці домагалися успіху вже в додатковий час і в серії пенальті.

Німеччина зіграла внічию з Ганою і перемогла Португалію і США, а потім в овертаймі розібралася з Алжиром. У чвертьфіналі німці виграли у Франції 1:0, а в півфіналі розгромили Бразилію 7:1. !zn