У Пентагоні засумнівалися в ефективності системи ПРО в Європі

10 лютого 15:56

Раніше Національний дослідницький центр (NRC) вже виступав з критикою розгортання системи ПРО в Польщі і Румунії.

 

Експерти і співробітники Міністерства оборони США на закритому брифінгу, проведеному для членів конгресу, зазначили, що розміщення деяких елементів системи протиракетної оборони (ПРО) у Польщі і Румунії недоцільне, повідомило агентство Associated Press з посиланням на свої джерела.

Так, дислокація протиракет у Польщі не буде ефективною, якщо вони не будуть перепроектовані для здійснення перехоплень на розгінній стадії польоту. Однак зараз у США це завдання вважається технічно нездійсненним.

Раніше Національний дослідницький центр (NRC) вже виступав з критикою розгортання системи ПРО в Польщі і Румунії.

Росія неодноразово висловлювала побоювання, що розгортовувана система ПРО в Європі може в перспективі обмежити ядерний потенціал Росії. Запобігти такому розвитку подій, на думку Москви, можна було б за допомогою юридично зобов'язуючих гарантій з боку НАТО. Представники НАТО у відповідь неодноразово заявляли, що особливості створюваної системи однозначно свідчать про те, що вона не загрожуватиме Росії, а також що наявний між Росією і НАТО рівень довіри дозволяє вибудовувати відносини без звернення до зобов'язуючих документів. !zn

Читайте також:

США планують розгорнути систему ПРО в Польщі в 2018 році

Європейська система ПРО буде побудована за 8-10 років, у НАТО сподіваються на участь України

Росія до 2018 року створить нову міжконтинентальну ракету для подолання системи ПРО потенційного супротивника