У Литві відновили загальний військовий призов

21 червня 17:07

Литва відновлює загальну військову повинність на тлі загострення ситуації з безпекою в Східній Європі.

 

Президент Литви Даля Грібаускайте затвердила своїм підписом закон про введення в країні загальної військової повинності на постійній основі.

Як повідомляє Delfi, законопроект, попередньо погоджений з Державною радою оборони, передбачає переведення литовської армії від повністю професійної системи до системи змішаного типу. В даний момент у ВС Литви служать більше 10 тисяч чоловік.

Слід зазначити, що раніше введення в країні загальної військової обов'язки розглядалася як тимчасова міра. Згідно з новим законом, армія буде складатися як з кадрових військових, так і з призовників.

Литва відмовилася від загального призову в 2008 році, проте в 2015 році відновила його на 5 років у зв'язку з гострою геополітичною ситуацією.

Як зазначає прес-служба президента Литви, щорічно до обов'язкової військової служби планується залучати від 3,5 до 4 тисяч осіб. В даний час понад 3,8 тисячі литовських добровольців вже висловили бажання вступити до лав ЗС.

За попередніми підрахунками, перехід Армії до системи змішанного типу може обійтися бюджету Литви в 30-35 мільйонів євро.

Раніше канцлер ФРН Ангела Меркель заявляла, що Захист Литви грає важливу роль, враховуючи її сусідство з Росією.

Нагадаємо, у зв'язку зі сплеском активності авіації РФ в Балтійському регіоні Латвія, Литва і Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази.

З початку війни на Сході України Литва намагається зміцнити свою оборону, побоюючись російської агресії. Нещодавно стало відомо, що Литва закупить американські "джавелины". Javelin входить до озброєння США і багатьох інших країн з середини 1990 років. Це зброя типу "стріляй і забудь", її бойова головка призначена для ураження бронетранспорта противника в найбільш слабкому місці, тобто зверху.