Расмуссен вважає, що сили швидкого реагування НАТО не стримають Росію

26 лютого 16:38

За його словами, Альянс повинен серйозно взятися за розміщення військ в країнах Східної і Центральної Європи.

 

Сил швидкого реагування НАТО замало, щоб налякати Росію і змусити її назавжди забути про вторгнення в країни Східної і Центральної Європи. Тому необхідно посилити військову присутність об'єднання в регіоні.

Як повідомляє Gazeta Wyborcza, так вважає колишній генеральний секретар НАТО Андрес фог Расмуссен.

На початку лютого міністри оборони країн-учасниць Північноатлантичного альянсу домовилися про зміцнення східних кордонів. Про те, що саме треба зробити, вони збираються поговорити в липні на саміті у Варшаві. У свою чергу, Расмуссен переконаний, що Росія буде докладати зусиль, щоб якось вплинути на рішення міністрів.

"Що б не вирішило НАТО, Росія завжди може вигадати претекст, щоб бути проти. В такому разі чому б нам не прийняти правильне рішення? А саме рішення збільшення нашої присутності на сході настільки, щоб Росія навіть не думала про те, щоб на когось напасти", - закликав Расмуссен.

Таким чином, на його думку, у Варшаві міністри оборони повинні обговорювати лише одне питання: розмістити в Східній і Центральній Європі постійні військові бази чи створити настільки щільний графік ротації контингенту НАТО в цьому регіоні, щоб війська постійно були там.

Читайте також: Ердоган відмовився сідати за стіл переговорів з Асадом

Раніше екс-генсек НАТО заявляв, що Росія небезпечніша ніж СРСР і веде "гібридну" війну проти Європи. Хоча водночас вона не соромиться демонструвати зуби і звичним способом, погрожуючи Заходу ядерною зброєю. Тим часом, у НАТО заявили про уразливість східних кордонів Європи перед Росією. У підготовленій військовими експертами НАТО доповіді говориться, що багато ключових членів альянсу як і раніше страждають від хронічного недофінансування" і "критичних недоліків" у сфері обороноздатності.

Повідомлялося, що агресія Путіна змусила Європу поставити крапку в скороченні витрат на оборону: побоювань щодо російської агресії європейські країни збільшують витрати на оборону. В цьому році оборонні бюджети зросли на 8,3 %, поклавши кінець скороченням, які тривали 20 років, свідчать дані доповіді Європейського оборонного агентства.