Меркель і Мей не схвалили запроваджені Трампом візові обмеження

30 сiчня 02:49

Канцлер Німеччини назвала антиімміграційний указ американського президента помилковим.

 

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель піддала критиці указ президента США Дональда Трампа про заборону на в'їзд в країну громадянам семи мусульманських країн, назвавши його "помилковим".

Голова уряду ФРН висловила переконання, що необхідність рішучої боротьби з тероризмом не дає підстав для огульних підозр людей у зв'язку через їхнє походження та релігію.

Як повідомив у неділю, 29 січня, офіційний представник німецького уряду Штеффен Зайберт, держави,які підписали Женевську конвенцію про статус біженців, зобов'язалися з причин гуманітарного характеру приймати людей, що тікають від війни, передає "Радіо Свобода".

Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей також висловила незгоду з антиімміграційною ініціативою Трампа.

Глава британського уряду підкреслила, що Вашингтон, як і Лондон, має беззастережне право проводити власну міграційну політику.

"Але ми не згодні з таким підходом, і це не той підхід, який ми приймемо. Ми вивчаємо цей новий указ, щоб побачити, що він означає і які правові наслідки він несе, зокрема, для громадян Великобританії", – повідомила прес-секретар британського прем'єра, передає Reuters.

Читайте також: Трамп пообіцяв відновлення видачі віз через 90 днів

Нагадаємо, 27 січня президент США Дональд Трамп розпорядився протягом трьох місяців не впускати до країни громадян Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену, а також на 120 днів призупинити розміщення мігрантів. Документ вступив у дію наступного дня. Президент США пояснив своє рішення боротьбою з тероризмом.

За даними Міністерства внутрішньої безпеки, у в'їзді до США було відмовлено як мінімум 375 особамм, в аеропортах США почалися стихійні акції протесту. Підтримку протестувальникам висловили засновник Facebook Марк Цукерберг, співвласник Google Сергій Брін і гендиректор SpaceX Ілон Маск.

Рішення Трампа зазанало критики з бокусвітового співтовариства. ООН закликала Вашингтон відмовитися від цих обмежень і надавати притулок людям, які його потребують, а нобелівські лауреати підписали петицію проти рішення Трампа обмежити імміграцію. Вони відзначили, що президентський указ шкодить американській науці, а також може розділити сім'ї.