Клінтон пообіцяла не відправляти армію в Сирію, якщо стане президентом США – FT

20 листопада 17:41

При цьому вона натякнула на неефективність політики Обами, заявивши, що ІД потрібно знищити, а "не ізолювати".

 

Колишній Держсекретар і кандидат в президенти США Хіларі Клінтон закликала Вашингтон збільшити кількість і масштаби повітряних ударів у Сирії, а також перекрити небо над країною і розширити повноваження американських військових радників, які допомагають опозиціонерам.

Але при цьому вона відкинула можливість відправки армії США в Сирію, якщо стане президентом. Про це сьогодні повідомляє Financial Times.

Виступаючи перед Радою з питань закордонних справ у Нью-Йорку Клінтон заявила, що "більш ефективна коаліція і повітряна кампанія" проти "Ісламської держави необхідна, "але недостатня".

"Ми повинні бути чесними і визнати факт, що для успіху повітряні удари потрібно супроводити наземним наступом, щоб звільнити територію від "Ісламської держави", - сказала Клінтон.

Вона закликала Конгрес "в короткий термін ухвалити зміни, необхідні для дозволу використання військової сили", що сунітські і курдські загони були тісніше залучені до дій коаліції на чолі з США проти терористів, а також щоб американські компанії ділилися інформацією з урядом і допомагали закрити сайти бойовиків.

В своїй президентській кампанії Клінтон дуже тяжко балансували, щоб критикувати політику Обами, і при цьому не поставити під удар свої власні рішення у зовнішній політиці в часи обіймання посади Держсекретаря.

Після терактів у Парижі кандидати від Республіканської партії звинуватили Клінтон у кровопролитті, оскільки саме вона створила близькосхідну політику Обами під час його першого терміну на посаді президента США. Клінтон відкидає такі обвинувачення, але під час промови перед Радою з питань закордонних справ вона все ж сказала, що "Ісламську державу потрібно знищити, а не ізолювати", натякаючи на слова чинного президента про те, що терористична організація "ізольована".

Щодо дій Росії в Сирії, Клінтон прокоментувала: "Боюся, Володимир Путін лише погіршує ситуацію". Хоча при цьому вона дала зрозуміти, що в разі перемоги на президентських виборах готова відкласти боротьбу проти режиму Башара Асада і зробити війну проти терористів ІД пріоритетною.

В цей же час, видання The Economist писало, що Росію і Захід не примирить спільний ворог в Сирії. Партнерство вимагає довіри, яка маловірогідна між Росією і Заходом після двох років конфронтації через російське вторгнення в Україну. Спільний ворог не компенсує ворожість і підозрілість сторін. І справа не лише в тому, що вдома Путін досі дотримується антиамериканської риторики.

В цей же час, у редакційній статті видання Le Monde писало, що Захід не повинен обмінювати Українуна допомогу Путіна в Сирії. Президент України Петро Порошенко вважає помилкою довіру Заходу до Путіна у питанні Сирії. Український президент взявся "боротися" проти тероризму в Сирії в той же час, коли підтримує терористів в Україні.

У свою чергу, видання The Times писало, що Захід може знищити "Ісламську державу" без допомоги Путіна. Військові експерти кажуть, що 15 тисяч американських солдатів буде достатньо, щоб це зробити. Їй підтримає союзна армія Іраку, а також курди і бійці "Вільної сирійської армії" в Сирії.