Китай випустив глобуси, на яких присвоїв собі майже все Південно-Китайське море

15 лютого 13:12

У зону територіальних претензій Китаю потрапляє низка островів і архіпелаг, на які також претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Сінгапур, Тайвань і Філіппіни.

 

Скандал на Філіппінах викликали постачання в місцеві магазини глобусів китайського виробництва, на яких Пекін оголосив своєю територією майже все Південно-Китайське море.

Філіппінське МВС попросило книжкові магазини у Манілі призупинити продаж глобусів, назвавши їхній зміст "дезінформацією".

Раніше на них виявили "дев'ятипунктирну демаркаційну лінію" (лінію з дев'яти штрихів), яку КНР використовує на кмапах, щоб пред'явити претензії практично на всю територію південно-китайського моря.

При цьому китайські глобуси з суперечними обрисами кордонів продаються на Філіппінах за ціною близько 100 песо (близько 2,5 доларів), у той час як глобуси американського виробництва без китайських кордонів у Південно-Китайському морі значно дорожчі - 2000 песо (близько 50 доларів) і тому недоступні для більшості філіппінських школярів.

МВС підтвердило позицію Філіппін про те, що територіальні претензії Китаю неприйнятні згідно з нормами міжнародного права. Зазначимо, що через суперечні території періодично спалахують конфлікти між Філіппінами, Китаєм та Індонезією.

У зону територіальних претензій Китаю потрапляють Парасельські острови і архіпелаг Спратлі, які КНР вважає частиною своєї провінції Хайнань.

На ці острови також претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Сінгапур, Тайвань і Філіппіни.

Загальна площа островів невелика, але, за даними досліджень, там знаходяться великі нафтогазові родовища.

У листопаді 2012 року влада КНР надрукувала нові паспорти, які містили аналогічні претензії на Південно-Китайське море. Тоді це призвело до дипломатичного скандалу: зокрема, в'єтнамські і філіппінські прикордонники відмовилися проставляти в нові паспорти візи і штампи про перетин кордону.

Під час чергового загострення територіальної суперечки навколо архіпелагу Спратлі США послали в цей район кораблі і загін морської піхоти, а Китай і Росія одночасно провели військово-морські навчання в Жовтому морі. !zn

Читайте також:

Китай обійшов США і став найбільшою торговою державою у світі

Сполучені Штати виступили проти Китаю у територіальній суперечці з Японією

Аргентина знову вимагала у Британії повернути Фолклендські острови

Японські активісти підняли державний прапор на острові, який Китай вважає своїм