Християни західного обряду святкують Великдень

31 березня 09:37

Вперше пасхальне богослужіння на площі святого Петра у Ватикані очолить Папа Франциск.

 

У неділю, 31 березня, християни західного обряду - католики, англікани, лютерани і представники інших протестантських релігійних конфесій - відзначають Великдень, або свято Воскресіння Христового.

Для всіх християн це найважливіше свято літургійного року, в основі якого лежить євангельське оповідання про славне воскресіння Ісуса Христа розп'ятого на хресті.

Вперше пасхальне богослужіння на площі святого Петра у Ватикані очолить Папа Франциск, який очолив Римо-католицьку церкву після зречення Бенедикта XVI.

Після завершенні богослужіння понтифік звернеться з традиційним благословенням "Urbi et Orbi" (Місту і Світу) і привітає католиків із Великоднем на 60 мовах світу.

Напередодні в Італії втретє за останню тисячу років була представлена Туринська плащаниця - полотно, у яке, за переказами, загорнули тіло Христа після смерті. Поклонитися святині в Турин з'їхалися сотні хворих та інвалідів.

В даний час в західному християнському світі дотримуються григоріанського календаря, і Великдень у них святкується в першу неділю після першого повного місяця після дня весняного рівнодення.

Різниця між датами католицької і православної Пасхи становить або одну, або чотири або п'ять тижнів, або ці дати збігаються. Ці дати розраховуються за певним алгоритмом, згідно з яким різниця між ними не буває в два або три тижні.

Християни східного обряду - православні, греко-католики, єгипетські копти та інші - цього року святкуватимуть Великдень 5 травня. !zn

Читайте також:

Папа Римський Франциск закликав вірян до смиренності, а церква до співчуття

Греко-католики сподіваються отримати при новому папі римському свій патріархат

Папа Римський Франциск відмовився від трону

Феміністки влаштували акцію в Римі за право жінок ставати священиками і брати участь у конклаві