Чехія останньою з країн ЄС підписала додаток до Лісабонського договору

04 квiтня 10:41

Досі завершити процедуру ратифікації документа, незважаючи на те, що його схвалив парламент Чехії, відмовлявся попередній чеський президент Вацлав Клаус. Документ дозволить створити стабілізаційний фонд країн-членів ЄС.

 

Президент Чехії Мілош Земан підписав додаток до Лісабонського договору, який дозволяє створити так званий фонд фінансової стабілізації країн-членів Європейського Союзу. Таким чином, Чехія останньою серед країн ЄС поставила свій підпис під документом.

На церемонії підписання був присутній голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, який спеціально для цього був запрошений до Праги.

Важливість підписання додатка до Лісабонського договору схвалила низка чеських політиків, зокрема, міністр закордонних справ Карел Шварценберг.

Також у присутності Земана і Баррозу над празьким Градом - історичною резиденцією чехословацьких, а тепер чеських, президентів - був вперше піднятий прапор Європейського Союзу.

Нагадаємо, що Чехія увійшла в ЄС ще в 2004 році, разом з дев'ятьма іншими країнами, тим не менш, Вацлав Клаус, тодішній президент країни, відмовився піднімати прапор союзу над празьким Градом.

Досі завершити процедуру ратифікації документа, незважаючи на те, що його схвалив парламент Чехії, відмовлявся попередній чеський президент Вацлав Клаус, відомий своїм скептичним ставленням до європейських інтеграційних процесів; він залишив посаду менше місяця тому.

Клаус також категорично виступав проти підняття над Градом прапора Євросоюзу, членом якого Чехія є вже майже дев'ять років.

Нагадаємо, що Лісабонський договір є свого роду "конституцією" Євросоюзу, за якою країни ЄС живуть з 2009 року. Раніше планувалося, що зміни повинні були затвердити у кожній державі-члена ЄС не пізніше 1 січня 2013 року, щоб постійний механізм стабільності міг би вступити в дію з червня 2013 року. !zn

Читайте також:

Чи буде в України Лісабонський договір по-українськи?

Євросоюз введе нові жорсткі правила, щоб запобігти кризі єврозони

Німеччина хоче переписати Лісабонський договір

Президент Чехії повторно підписав присягу через граматичні помилки (фото)