В Україні вирішили зрівняти у правах і зарплати чоловіків та жінок

11 березня 07:59

Влада взялася зрівняти у зарплатах сильну і слабку стать і хоче 30% жінок серед начальства.

 

Мінсоцполітики почало боротьбу за права жінок - днями буде презентована держпрограма забезпечення гендерної рівності, розрахована на три роки (2014-2016), повідомляє прес-служба міністерства. Основні положення: на рівних посадах чоловікам і жінкам зобов'язані платити однакову зарплату, а в перспективі половина топ-менеджерів повинна бути прекрасної статі, пише "Сегодня".

На першому етапі цифри незначні - лише 30% керівних посад хочуть до 2016 року віддати панянкам, ввівши для цього квоти на законодавчому рівні. У вигляді "компенсації" чоловіки отримають право на 2-тижневу відпустку при народженні дитини. Зараз картина така: серед керівників великих підприємств на одну жінку припадає 7 чоловіків, по середнім фірмам співвідношення 1:5, у дрібному бізнесі - 1:3 на користь сильної статі. Серед нардепів всього 8% жінок, або одна на 11 чоловіків, у Кабмін - одна на сім.

Федерація роботодавців проти квот: за словами заступника голови ФПУ В'ячеслава Биковця, роботодавець насамперед дивиться не на стать, а на професійні якості співробітника. В той же час, за даними кадрового агентства "Хедхантер", жінки самі при пошуку місця запитують зарплату на 15-20% менше, ніж чоловіки, які претендують на таку ж посаду. Тобто спочатку самі ставлять себе у невигідне становище. Директор з кадрів великого холдингу Валентина Федорова говорить, що нерівність між чоловіками і жінками як на посадах, так і в зарплатах - ознака компаній з низьким рівнем кваліфікації топ-менеджменту. Але вона згодна, що традиційно при обранні кандидата на посаду начальника багато "топів" віддають перевагу чоловікам: мовляв, ними керувати простіше - якщо облаєш, не буде сліз та істерик. Крім того, жінка-керівник може піти у декрет, а це зайві проблеми, яких краще уникнути. !zn

Читайте також:

ООН виявила в Україні відсутність гендерної рівності

Жінки в ЄС заробляють на 16,2% менше чоловіків

Українці допоможуть ООН визначити пріоритети розвитку світу

В Україні жінки керують лише 6% великого бізнесу