Суд допитає свідків у справі про факт збройної агресії РФ проти України

21 березня 15:04

У суді будуть допитані перші шість свідків.

 

На 22 березня призначено розгляд по суті справи про встановлення факту збройної агресії Російської Федерації проти України, повідомив ініціатор позову правозахисник, керівник проекту "Відкритий Суд" Станіслав Батрин.

Розгляд справи відбудеться о 8:30 в приміщенні Шевченківського районного суду міста Києва під головуванням судді Юзькової О.Л.

На минулому судовому засіданні суд задовольнив клопотання про залучення 752 аркушів письмових доказів, які містять дані про регулярні війська РФ, їх дії з підготовки до збройного вторгнення та захоплення територій, підприємств, установ, організацій, обстріли, вбивства і постійне постачання зброї як у Крим, так і на схід України.

Як зазначив Батрин, такі факти підтверджується офіційними відповідями Генштабу ЗСУ, Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, СБУ, Антитерористичного центру, органів розвідки та наявні саме у матеріалах розслідування тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради.

Читайте також: Україна захищає від агресії РФ не тільки себе, але й решту Європи – міністр оборони Литви

Крім того, суд проведе допит наступних осіб:

1) Сенченко Андрій Віленович (у період окупації Криму і початку військових дій на Донбасі виконував обов'язки заступника керівника Адміністрації Президента України, займався звільненням заручників, евакуацією сімей українських військовослужбовців і виведенням військової техніки і озброєння з окупованого Криму, а також курував Луганську область. Очолював Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування так званої Іловайської трагедії. Особисте майно свідка "націоналізовано" окупаційною владою. У будівлі, що належить на праві особистої власності свідка розміщено один з підрозділів ФСБ РФ по Криму і Севастополю);

2) Верігіна Ірина Костянтинівна (у момент першого захоплення СБУ в Луганській області була 1-м заступником голови Луганської ОДА, з 10 травня - в. о. голови Луганської ОДА. На території Луганської області організовувала будівництво блокпостів. Під час активних військових дій займалася евакуацією дітей і дорослих, організовувала роботу табору для переселенців, брала участь у відправці рідним тіл вбитих українських військових. Була свідком обстрілу Станиці Луганській з території РФ);

3) Коломійцев Олександр Анатолійович (заступник командира окремого диверсійно-розвідувального загону "Патріот". Брав участь в боях за Дебальцеве, Чорнухіне, Золоте, Станіцу Луганську, Катеринівку, допомагав в евакуації людей, завозив гуманітарну допомогу в звільнений Лисичанськ. У будинку свідка в окупованому Луганську перебував штаб ФСБ РФ);

4) Калачов Олександр Григорович (у період окупації Криму і початку бойових дій на Донеччині проходив службу у військово-морських силах ЗС України. На початковому етапі окупації Криму перебував з завданням в м. Керч на території 2 окремого батальйону морської піхоти (колишнього 501 окремого батальйону берегової оборони) ВМС ЗС України. У період з 25 березня по 10 квітня 2014 року перебував в полоні ФСБ РФ, утримувався на гауптвахті ЧФ РФ. Свідка катували і двічі вивозили на розстріл. Після звільнення з-під арешту був переданий на материкову частину України в квітні 2014 року;

5) Воронченко Ігор Олександрович (генерал-лейтенант. Під час захоплення Криму перебував в полоні в Севастополі. Після звільнення брав участь в бойових діях на Донбасі. В даний час проходить службу в ГШ ЗС України);

6) Щекун Андрій Степанович (координатор громадянського руху "ЄвроМайдан-Крим", 9 березня 2014 року був захоплений російськими військовими та знаходився в полоні 11 днів. Зазнав тортур, катувань та був поранений. З 20 по 28 березня знаходився в Херсонській та Київській лікарнях).

Нагадаємо, що правозахисник Станіслав Батрин ще 29 серпня 2014 року звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою про встановлення факту збройної агресії проти України.

Участь у даній справі приймають Служба безпеки України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство юстиції України, Генеральна прокуратура України, Антитерористичний центр при СБУ, Посольство Російської Федерації в Україні, Президент України в особі Адміністрації.

Детальніше про юридичні сторони російської агресії проти України читайте у статті Станіслава Батрина в "Дзеркалі тижня. Україна" Війна проти Росії: юридичний фронт.