Словаччина почала масово видавати українцям шенгенські мультивізи

03 лютого 11:18

Словацька дипломатична місія спростила режим отримання українцями довгострокових шенгенських віз.

 

Словаччина пішла назустріч українцям і з січня почала видавати не одноразові, а довгострокові шенгенські візи. Як наслідок - кількість віз, виданих диппредставництвами Словаччини в Києві та Ужгороді, різко зросла.

протягом січня словацькі дипломати видали українцям 6000 віз, це майже вдвічі більше, ніж у грудні.

Словаччина істотно розширила кількість категорій громадян, які можуть претендувати на мультивізу, включивши в перелік бізнес-подорожі і туризм.

Згідно з правилами, якщо людина ще жодного разу не була в країні, де діє Шенгенська угода, вона отримає візу на термін від шести місяців до двох років. Якщо ж вона вже мала "шенген", то може розраховувати на мультивізу терміном від двох до п'яти років.

"Якщо в людини вже була віза, і вона її використала в рамках закону, тобто якщо в неї була туристична віза, і вона дійсно була там, де заявляла, і вчасно повернулася - то можемо дати їй візу на 5 років", - пояснила генконсул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова.

Словацькі дипломати переконують, що їм вигідно таке спрощення: за місяць дії нових правил, туроператори і власники готелів Словаччини вже відчули приплив українських туристів.

Як відомо, Україна добивається введення безвізового режиму з Євросоюзом. Угода про завершення першого етапу переговорів з даного питання може бути підписана на саміті Україна-ЄС 25 лютого.

Київ неодноразово висловлював стурбованість порушеннями при видачі віз українцям деякими країнами ЄС. З цього приводу в жовтні в Євросоюзі було розпочато розслідування.

22 січня комітет у закордонних справах Європарламенту схвалив спрощення порядку оформлення шенгенських віз для українців. !zn

Читайте також:

Для отримання німецької візи будуть потрібні відбитки пальців

Україна чекає єдиний пакет документів для "шенгену", який вже дали Росії

МЗС Польщі: Євросоюз повинен скасувати візи для громадян України

Найчастіше українцям відмовляють у візах країни західної Європи