Японські інженери розробили технологію передачі даних ультразвуком

30 листопада 20:47

Технологія в ультразвуковому діапазоні кодує практично будь-які цифрові дані - фото, відео, музику, офісні документи і має досить високу швидкість передачі - HD-фільм можна передати за кілька хвилин.

 

Японські інженери з університету Кейо у місті Токіо представили сьогодні прототип нової технології передачі даних, яка покладається на ультразвукові хвилі. Родзинка технології в тому, що вона працює з максимальною спрямованістю, тобто передавач може бути спрямований на приймач і передати дані тільки суворо визначеному одержувачу, а інші приймачі, навіть якщо вони будуть працювати в тому ж діапазоні, не отримають жодних даних.

Нова технологія отримала назву SteganoSonic. Конструктивно вона є двома міні-динаміками, які випромінюють хвилі в ультразвуковому діапазоні, випромінювання відбувається направлено від передавача до приймача і абсолютно нечутно для вуха людини. Розробники говорять, що їхня технологія в ультразвуковому діапазоні кодує практично будь-які цифрові дані - фото, відео, музику, офісні документи. Технологія має досить високу швидкість передачі (розробники не говорять, яку саме, але кажуть, що HD-фільм за ультразвуковій системі можна передати за кілька хвилин).

Втім, є у технології два обмежувальних моменти: по-перше, технологія не може працювати на відстані більше декількох десятків метрів (або треба значно збільшувати потужність випромінювання), а по-друге, технологія, бо вона таки покладається на звукову природу випромінювання, не може працювати одночасно на прийом і передачу. Можливий лише почерговий потік даних.

Безперечною перевагою новинки є її спрямованість, яка може дуже стати в нагоді на практиці. На базі новинки можна було б створити, наприклад, супутниковий ресивер, який міг би на різні телевізори одночасно передавати різні канали. Крім того, з біологічної точки зору ультразвук значно безпечніший за радіохвилі. !zn

Читайте також:

Ультразвук збиває нейрони з шляху

Американці випробували бойового літаючого робота-невидимку (ВІДЕО)

Японські вчені синтезували сто тринадцятий елемент таблиці Мендєлєєва

Фізики навчили воду кипіти без бульбашок (ВІДЕО)