Вчені звинуватили малярію у вимиранні динозаврів

29 березня 12:51

Малярія існувала вже 100 мільйонів років тому.

 

Вчені з Університету штату Орегон знайшли свідчення того, що малярія існувала ще 100 мільйонів років тому і першими її жертвами стали рептилії, включаючи динозаврів. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі American Entomologist.

Раніше вчені вважали, що малярія є сучасним захворюванням, яке виникло від 15 тисяч до 8 мільйонів років тому. Основним збудником малярії є ряд найпростіших Plasmodium, а поширюється вона за допомогою комарів. У рік малярія вбиває до 400 тисяч чоловік.

Предкові форми малярії могли використовувати широкий спектр комах-переносників і викликатися різними малярійними штамами. На думку дослідників, захворювання могло мати великий вплив на еволюційний розвиток і вимирання тварин на Землі.

У новій роботі дослідники заявляють про те, що малярія виникла 100 мільйонів років тому і стала причиною вимирання динозаврів. Припущення вчених засноване на виявленні слідів малярійних збудників в комарі, похованому в скам'янілій смолі віком 15-20 мільйонів років. Це був штам, який нічим не відрізнявся від сучасного. На думку дослідників, малярія розвивалася до сучасних форм разом з комахами-переносниками, які з'явилися ще за часів динозаврів.

Раніше палеонтологи довели, що історія Землі налічує не п'ять, а шість глобальних періодів вимирання життя на нашій планеті.