Телескоп "Хаббл" зробив фото галактики з гігантською чорною дірою в центрі

04 сiчня 15:50

Галактика знаходиться на відстані 65 мільйонів світлових років від Землі.

 

"Хаббл" зробив фото галактики в сузір'ї Діви
"Хаббл" зробив фото галактики в сузір'ї Діви

Телескоп "Хаббл" передав на Землю новий вражаючий знімок галактики. На цей раз в центрі уваги телескопа опинилася галактика NGC 4845, розташована в сузір'ї Діви. Повідомлення про це з'явилося на офіційному сайті телескопа.

У центрі NGC 4845 розташовується гігантська версія чорної діри, також відома як надмасивна чорна діра. На наявність чорної діри в центрі галактики вказує те, що зірки, які знаходяться в безпосередній близькості від неї, рухаються з набагато більш високою швидкістю, ніж зірки в інших частинах галактики.

Спостерігаючи за рухом зірок, астрономи можуть визначити масу чорної діри. За розрахунками вчених, надмасивна чорна діра в центрі NGC 4845 має масу, яка перевищує сонячну в сотні тисяч разів.

У 2013 році астрономи помітили спалах NGC 4845, який виходив з центру чорної діри. Спалах була викликаний тим, що діра поглинула в себе об'єкт, маса якого значно перевищує масу Юпітера. Коричневий карлик або масивна планета була знищена впливом чорної діри через те, що виявилася занадто близько до неї.

Раніше телескоп "Хаббл" представив знімок найсамотнішої галактики. Щільність речовини в просторі, який оточує MCG+01-02-015, становить один атом на кубічний метр. Для порівняння, якщо б Чумацький Шлях розташовувався в такому ж віддаленому місці, астрономи змогли б побачити інші космічні тіла тільки у 1960-х роках, після появи відповідного обладнання.