Китайські вчені створили робота-хамелеона

05 лютого 17:00

Робот може змінювати свій колір для маскування.

 

Вчені з китайського Університету Уханя створили робота-хамелеона, що демонструє новий спосіб маскування. Робот представляє собою роздруковану на 3D-принтері модель кота з вбудованими сенсорами і плазмонними дисплеями. Про результати роботи вчених повідомляє видання New Scientist.

Плазмонні дисплеї представляють собою невеликі скляні пластини, на поверхні яких дослідники зробили безліч заглиблень діаметром 50 нанометрів. Потім на поверхню цих заглиблень розробники нанесли тонкий шар золота, який потім покрили електролітичним гелем з іонами срібла. Якщо на такий "піксель" потрапляє світло, тонкий шар золота випускає плазмони і виглядає червонуватим. Якщо подати напругу на електролітичний гель, іони срібла починають "липнути" до золота, змінюючи його колір. Видимим кольором можна керувати, змінюючи напругу. Якщо ж перестати подавати напругу, колір повернеться до початкового.

Читайте також: Створений робот, що збирає кубик Рубіка за одну секунду

Раніше повідомлялося про те, що вчені навчили роботів сумніватися в правильність вказівок людини. Отримавши наказ, робот не відразу його виконує, а спочатку аналізує свої навички і фізичні можливості виконати його. Крім цього розглядається становище робота в системі відносин "начальник-підлеглий": робот "думає", чи має він взагалі виконувати цей наказ. Щоб це сталося, лдина, що віддає розпорядження повинна володіти відповідними повноваженнями.