Британські вчені навчать смартфони пророкувати майбутнє власників

19 липня 10:31

Вгадати майбутнє місцезнаходження користувача смартфона стане можливо, якщо проаналізувати попередні переміщення людини, дані про вхідні та вихідні дзвінки, програми, а також інформацію, залишену нею у соціальних мережах, включаючи «чек-іни» у конкретних місцях, інтереси та відомості про друзів.

 

Британські вчені запропонували алгоритм, який з великою ймовірністю пророкує, куди попрямує господар смартфона. Дослідження, що ведуться у Школі комп'ютерних наук Бірмінгемського університету, показали, що вгадати майбутнє місцезнаходження користувача стане можливо, якщо проаналізувати попередні переміщення людини, дані про вхідні та вихідні дзвінки, програми, що використовувалися, а також інформацію, залишену нею в соціальних мережах, включаючи «чек-іни» у конкретних місцях, інтереси і відомості про друзів.

Все це, зрозуміло, ніяка не таємниця, а «інформація з відкритих джерел», до того ж майже в кожному мобільному пристрої є приймач GPS. А якщо ні, обчислити місцеположення абонента можна за геолокаційними даними точок Wi-Fi і антен стільникового зв'язку.

Дані про вірогідні плани людини на найближчу добу будуть корисними маркетологам і рекламодавцям, щоб «підвищити точність таргетування» - заздалегідь рекомендувати конкретні магазини та послуги в тому районі, де буде перебувати їхній потенційний клієнт. Вони ж допоможуть правоохоронцям передбачати можливі місця скоєння злочинів.

Участь у випробуваннях взяли 200 осіб, і в середньому програма змогла передбачити, де опиниться людина через 24 години з точністю до двадцяти метрів.

Керівник проекту Мірко Мусолесі наводить такий приклад: припустімо, двоє друзів зазвичай обідають в китайському ресторані біля офісу, але іноді вибираються в італійський ресторан, розташований через дві вулиці. Коли один з друзів опиняється в італійському ресторані, алгоритм використовує цю інформацію, щоб передбачити, що другий друг швидше за все теж туди вирушить.

І навіть якщо раптом чоловік у вівторок увечері зайшов у магазин, а не вирушив у тренажерну залу, як він зазвичай робить в цей час, збити з пантелику алгоритм не вдасться. Він же знає, що поруч з людиною знаходяться його друзі, з якими він завжди відвідує тренажерний зал. Програма врахує цей факт, і зробить правильний прогноз: з магазину вони разом вирушать на тренування.

Мусолесі визнає, що 200 учасників експерименту, можливо, не досить для оцінки перспектив його розробки, бо всі вони живуть в радіусі 30 миль від швейцарської Лозанни, і в основному є «студентами, вченими і людьми, які досить передбачувані в будь-якому випадку».

Тим не менш, за словами дослідника, результати експерименту заслуговують на увагу, тому що «ми по суті використовуємо синхронізований ритм міста для більшого інтелектуального розуміння».

Розробка алгоритму передбачення поведінки користувачів мобільних пристроїв ведеться в рамках конкурсу Mobile Data Challenge, спонсором якого виступає компанія Nokia. Мета дослідження - створити комплект для розробників, за допомогою якого вони зможуть інтегрувати новий алгоритм у програми. !zn

Читайте також:

Виробники смартфонів затвердили стандарт «наносімок»

Розроблено гнучке захисне скло для смартфонів

Microsoft може випустити власний смартфон