Астрономи виявили атмосферу у екзопланети земного типу

09 квiтня 04:45

Планета розташовується на відстані 39 світлових років від Землі.

 

Міжнародна група астрономів за допомогою транзитного методу вперше виявила атмосферу у землеподібної екзопланети GJ 1132b. Екзопланета обертається навколо червоного карлика на відстані 39 світлових років від Землі і здійснює оборот навколо зірки за 1,6 дня.

Вчені провели детальний аналіз дев'яти транзитів GJ 1132b перед диском GJ 1132, кожен з яких оцінювався відразу в семи спектральних діапазонах: трьох інфрачервоних і чотирьох оптичних. Додатково для всіх діапазонів астрономи розрахували можливий діаметр небесного тіла. Результати показали, що в одному з інфрачервоних діапазонів видимий діаметр планети статистично значимо перевищує дані оптичних спостережень. За словами дослідників, це підтверджує наявність у GJ 1132b атмосфери.

Непрозорість атмосфери в інфрачервоному спектрі може бути пов'язана з наявністю в ній метану, води і інших речовин. Дослідники підкреслюють, що виявлення атмосфери на такій близькій відстані до червоного карлика ставить під сумнів гіпотезу про те, що цей тип зірок занадто активний і його спалахи здатні "змести" атмосферу найближчих планет.

Екзопланета була відкрита у 2015 році. Рівноважна температура її поверхні становить 250 градусів Цельсія, а сама поверхня являє собою магматичний океан, не пристосований для життя.

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.